Systémy pro aplikaci tavných lepidel

Systémy pro aplikaci tavných lepidel (hotmelt)

Nanášení tavného lepidla, anglicky známé jako „hotmelt“ je nejrozšířenější způsob aplikace lepidla. Princip tavného lepení je jednoduchý.  V tavné jednotce se lepidlo roztaví na pracovní teplotu. Následně se pomocí vyhřívaných hadic dopraví k aplikátoru a v potřebné dávce nanese na materiál, kde zchladne a slepí spoj. Aplikátorem může být ruční pistole, aplikační hlava či válcová nanášečka. Tavné lepení nachází uplatnění snad ve všech průmyslových segmentech, ať už jde o lepení obalů, dřeva nebo plastů či konstrukční lepení a lepení vysoce odolných spojů.

Nabízíme několik systémů pro tavné lepení, různé velikostí tavných jednotek, od malých až po velké, sudové tavicí jednotky. Dále v sortimentu najdete vyhřívané hadice, ruční aplikátory, sprejovací hlavy a širokou nabídku komunikačních rozhraní/interface. Nově vyvinuté řídící prvky, ale i ostatní technologické součásti mohou být velmi dobře integrovatelné do existujících systémů.


Výhody tavného lepení
 • Okamžité lepení 
 • Ekologie
 • Téměř nulové emise, bez rozpouštědel i bez vody
 • Bezproblémové skladování lepidla
 • Obvykle není nutné odsávací zařízení
 • Nízké provozní náklady
 • Možnost plně automatizovat proces
 • Dlouhá životnost strojů
Easy - malá tavná jednotka s velkou přidanou hodnotou
Easy - malá tavná jednotka s velkou přidanou hodnotou

Easy - malá tavná jednotka s velkou přidanou hodnotou

Získejte výhody velkých lepiček Robatech vložených do malé, praktické a cenově dostupné jednotky EASY.

Více informací Méně informací Více informací
Vision – nejmodernější tavná jednotka
Vision – nejmodernější tavná jednotka

Vision – nejmodernější tavná jednotka

Vision je chytrá jednotka pro tavení termoplastických lepidel, umožňující vysoce kvalitní a přesné nanášení tavného lepidla.

Více informací Méně informací Více informací
Malé tavné jednotky
Malé tavné jednotky

Malé tavné jednotky

Zařízení řady Concept pro tavení termoplastických lepidel s širokým spektrem uplatnění, jednoduchou obsluhou a výjimečnou spolehlivostí.

Více informací Méně informací Více informací

Easy je nejmenší tavná jednotka z dílny Robatechu. Jeho cílem je nabídnout Vám možnosti a funkce profesionálních systémů lepení za co nejdostupnější cenu. Easy spolehlivě taví termoplastická lepidla a stará se o jejich aplikaci pomocí až 2 vyhřívaných hadic a aplikačních hlav. Instalace Easy je jednoduchá a rychlá. Ovládání je zajištěno přes intuitivní dotykový panel, který zobrazuje stav systému. Easy přináší skvělý poměr ceny a výkonu. S nízkou vstupní investicí získáte spolehlivost, bezpečnost a vysokou kvalitu, které jsou typické pro tavné jednotky Robatech.

 

 

VÝHODY JEDNOTKY EASY – ZA MÁLO PENĚZ HODNĚ MUZIKY

 • Profesionální technologie, kterou disponují velké jednotky Robatech. Tavení a nános termoplastických lepidel jsou kvalitní a spolehlivé.
 • Úspora prostoru. Skvěle se hodí pro aplikaci menšího množství tavného lepidla (až 2,5kg/h) pomocí 1 nebo 2 aplikačních hlav. Je skutečně malý a vejde se všude.
 • Snadná a rychlá údržba díky nepřilnavému povrchu tanku a snadno dostupnému filtru lepidla.
 • Intuitivní nastavení řízení ohřevu a monitoring stavu systému na ovládacím panelu.
 • Ochrana proti popálení na víku tanku a distributoru lepidla díky izolaci CoolTouch.
 • Snadné připojení napájení 230V a jednoduchá komunikace s nadřízeným systémem PLC.

 Velký tank s nepřilnavou povrchovou úpravou.

 

PROFESIONÁLNÍ PRŮMYSLOVÉ LEPENÍ, KTERÉ JE DOSTUPNÉ PRO MENŠÍ APLIKACE

Easy je ideálním nástrojem pro automatický nebo ruční nános lepidla se spotřebou do 2,5 kg/h. Mezi typické aplikace patří například:

 • Uzavírání krabic
 • Uzavírání papírových sáčků, kelímků a kornoutů
 • Lepení primárních obalů

 

Easy disponuje všemi základními funkcemi potřebnými pro spolehlivý a kvalitní nános lepidla – ručním ovládáním tlaku čerpadla a spolehlivým řízením ohřevu tavného tanku, vyhřívaných hadic a aplikačních hlav. Stav systému je možné sledovat na displeji ovládacího panelu. Pro snížení teploty během přerušení výroby stačí jedno stisknutí tlačítka.

 Intuitivní ovládací panel, který zobrazuje stav systému.

MALÉ A PRAKTICKÉ ZAŘÍZENÍ PRO APLIKACI TAVNÉHO LEPIDLA

Easy nezabírá mnoho místa a jeho integrace je snadná. K distributoru lepidla je možné připojit až dvě vyhřívané hadice v několika úhlech po 45°. Easy tak lze umístit do výroby více způsoby a přiblížit jej aplikačním hlavám. Díky tomu mohou být vyhřívané hadice kratší. Integrace systému probíhá prostřednictvím jednoduché zásuvky nebo signálovým kabelem.

I přes své malé rozměry disponuje Easy relativně velkým víkem tanku a doplňování lepidla je pohodlné i pro PSA lepidla.  Vnitřek tanku má nepřilnavou povrchovou úpravu, což usnadňuje jeho čištění. V kombinaci s dobře dostupným filtrem lepidla je tak údržba velmi rychlá. Víko tanku a distributor lepidla jsou vybaveny ochranou proti popálení.

Integrace systému probíhá prostřednictvím jednoduché zásuvky nebo signálovým kabelemVšechny výše uvedené vlastnosti předurčují Easy k tomu, aby se stal cenově dostupnou možností jak profesionálně a bezpečně realizovat lepené spoje i v menších výrobních objemech. Maximální přidaná hodnota pro zákazníka, kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí jsou základní pilíře jednotky Easy.

STÁHNOUT LETÁK

Kontaktuje nás, pokud byste se o Easy chtěli dozvědět víc a povznést vaše lepení na profesionální úroveň. Náš tým expertů Vám se vším ochotně poradí.
Zobrazit detail

Vision je chytrá jednotka pro tavení termoplastických lepidel, umožňující vysoce kvalitní a přesné nanášení tavného lepidla. Jedná se o nejnovější produkt společnosti Robatech. Inovativní panel pro připojení hadic FlexPort zajišťuje flexibilní a snadnou implementaci zařízení. Díky SmartTerminalu může obsluha snadno zjistit stav systému . S nejmodernější technologií izolace nemá Vision konkurenci v oblasti energetické spotřeby. S lepidlem zachází šetrně a efektivní využití teplené energie zaručuje rychlou připravenost k provozu.

Kvalitní švýcarské tavné jednotky se 3 základními variantami provedení umožňující volbu cenově efektivního řešení přizpůsobeného Vašim specifickým potřebám. Dodáváme v pěti velikostech nádrže o obsahu 5, 8, 12, 18 a 30 litrů s pístovými a zubovými čerpadly. K jednotce Concept lze připojit až pro 8 hadic a 8 aplikačních hlav. Díky přesné regulaci teploty a třem filtrům je zajištěno šetrné zacházení s lepidlem. Jednotky se snadno ovládají pomocí řídícího panelu. Řízení nánosu lepidla s přesností na 0,1 mm je integrované a celý systém je možno zapojit do mateřského stroje prostřednictvím RobaPAR, SNMP, Ethernet, CAN-Bus nebo Profibus. Jednotky je možné doplnit o systém automatického plnění lepidla a další příslušenství.

Zobrazit detail
Velké tavné jednotky
Velké tavné jednotky

Velké tavné jednotky

Aplikační systémy Jumboflex a Multimelt vhodné pro vysoké tavicí výkony s dlouhou dobou životnosti a nízkými náklady na údržbu.

Více informací Méně informací Více informací
Sudová tavící zařízení
Sudová tavící zařízení

Sudová tavící zařízení

a. Sudová tavicí zařízení Robadrum 20 a Robadrum 200 taví termoplastická lepidla, polyuretanová tavná lepidla nebo těsnicí materiály a čerpají je ze sudu.

Více informací Méně informací Více informací
Profesionální tavící jednotky pro PUR Robatech ROBAPUR 2 MOD
Profesionální tavící jednotky pro PUR Robatech ROBAPUR 2 MOD

Tavící jednotky pro PUR

Profesionální jednotky pro precizní zpracování tavných jednokomponentních PUR lepidel.

Více informací Méně informací Více informací

i. Pro tavení a dodávku velkých objemů termoplastických nereaktivních tavných lepidel nabízíme tavné jednotky Jumboflex. K dispozici jsou dvě velikosti o kapacitě 50 a 100 litrů. Lepidlo je možné plnit ve formě granulí, polštářků nebo bloků. Zubová čerpadla zajišťují čistou a rovnoměrnou aplikaci lepidla díky rychlé a dynamické regulaci tlaku. Nově vyvinutý zásobník lepidla dosahuje kratších dob cyklu a zajišťuje velmi přesné a homogenní rozložení teploty. Zařízení lze plnit ručně nebo pomocí automatického podavače granulátu (RobaFeed 3). Automatické plnění zvyšuje účinnost, zvyšuje bezpečnost na pracovišti a zabraňuje znečištění lepidlem. Díky inteligentnímu softwaru InfoPlus jsou zařízení navržena pro průmysl 4.0 a lze je snadno integrovat do výrobních strojů. Veškerá požadovaná data mohou být sdělována přes Ethernet a umožnují monitorovací funkce pro prediktivní údržbu a kontrolu kvality. Taviče JumboFlex jsou vhodné pro široké spektrum aplikací a průmyslových odvětví.

Pro tavení větších objemů termoplastických a reaktivních PUR lepidel nabízíme univerzální tavné jednotky MultiMelt. Jejich design umožňuje snadné čištění a jsou tak vhodné pro rychlou změnu typu lepidla s minimálními prostoji výroby. Dodáváme verzi s jedním nebo dvěma zubovými čerpadly s kapacitou tavného tanku 40 litrů. Zařízení disponují elektrickým tlakovým senzorem pro regulaci a kontrolu tlaku v systému.

Zobrazit detail

RobaDrum 20 je kompaktní sudový vykladač pro zpracování termoplastických a reaktivních tavných lepidel i tmelů z 20litrových ocelových sudů. Modulární konstrukce umožňuje snadné přizpůsobení širokému spektru výrobních požadavků. RobaDrum 20 se velmi snadno ovládá pomocí dotykové obrazovky s grafickým uživatelským rozhraním. Integrovaný Robatech Control System (RCS) obsahuje všechny komponenty systému pro efektivní proces lepení, jako je monitorování systému, řízení procesu a kontrola kvality. Vykladač lze snadno integrovat do systému vyšší úrovně prostřednictvím připojení Ethernet, Profibus, Profinet, Sercos III a otevřených rozhraní. Pomocí technologie Melt-on-Demand, kdy se postupně roztaví pouze horní vrstva lepidla v sudu je dosaženo šetrného a účinného zpracování lepidla. K dispozici se třemi variantami tavicích desek a čtyřmi variantami zubových čerpadel. 

Pro potřeby vysokého průtoku lepidel nabízíme sudové tavící zařízení Robadrum 200. To je určeno pro zpracování všech typů lepidel z 200litrových sudů. Jedná se o zařízení s jedním z nejvyšších tavných výkonů na trhu a nevyšším čerpacím výkonem. Dosáhnete tak optimálního poměru ceny a výkonu. 

Zobrazit detail

S ohledem na to, že tavná PUR reaktivní lepidla získávají finální vlastnosti reakcí se vzdušnou vlhkostí je tavící jednotka navržena jako uzavřený systém s vnitřní atmosférou, která zpracovávané lepidlo ochraňuje před vzdušnou vlhkostí z okolí.  Nabízíme několik systémů RobaPur pro tavení reaktivních a tavných lepidel v závislosti na vašich potřebách a spotřebě lepidla.  Jejich design umožňuje snadné čištění a jsou tak vhodné pro rychlou změnu typu lepidla s minimálními prostoji výroby. Díky technologii Melt-on-Demand, kdy se v tanku roztaví pouze potřebné množství lepidla, je dosaženo jeho šetrného a účinného zpracování. Jednotky RobaPur dokážou zpracovávat lepidla ve formě, granulí, bloků a také 20litrových sudů. Díky pohonu zubových čerpadel je dosaženo přesného konzistentního nánosu.  Své uplatnění najdou díky své schopnosti rychle tavit reaktivní lepidla a přesně je dávkovat především aplikacích jako je lepení knih, magazínů a automobilovém průmyslu.

Zobrazit detail
Performa – vyhřívaná hadice pro vysoce přesné aplikace tavného (hotmelt) lepidla
Performa – vyhřívaná hadice pro vysoce přesné aplikace tavného (hotmelt) lepidla

Performa – vyhřívaná hadice pro vysoce přesné aplikace

Vyhřívané hadice pro tavná (hotmelt) lepidla mají významný vliv na to, jak spolehlivě a přesně jsou produkty lepeny.

Více informací Méně informací Více informací
Vyhřívané hadice ENDURO pro řešení aplikací lepidel
Vyhřívané hadice ENDURO pro řešení aplikací lepidel

Vyhřívané hadice ENDURO

Ideální vyhřívaná hadice pro řešení aplikací lepidel, které vyžadují vysoký objem dodávky lepidla.

Více informací Méně informací Více informací
Volta - aplikační hlava pro tavná lepidla
Volta - aplikační hlava pro tavná lepidla

Aplikační hlava Volta

Díky své konstrukci je odolná a chráněná proti vnějším vlivům stupněm krytí IP55. S Voltou ušetříte jak lepidlo, tak energii - a tím i provozní náklady.

Více informací Méně informací Více informací

Vyhřívané hadice pro tavná (hotmelt) lepidla mají významný vliv na to, jak spolehlivě a přesně jsou produkty lepeny. Díky nejmodernější technologií izolace udržuje vyhřívaná hadice Performa konstantní teplotu a viskozitu roztaveného lepidla po celé své délce.  Lepení se tak stává spolehlivějším, a také levnějším. Prvotřídní izolace vyhřívané hadice a plug-in přípojka PrimeConnect zajišťují rychlou provozní připravenost a vynikající energetickou účinnost.

Enduro je klasická vyhřívaná hadice se standardním šroubovým spojem, kterou lze použít v širokém spektru aplikačních řešení. Obzvláště velké jmenovité průměry se skvěle hodí pro povrchovou aplikaci a vysoké objemy dodávky. Enduro má flexibilní vnitřní jádro, a proto je také vhodné pro dynamické aplikace, např. s ručním aplikátorem, pohybujícími se aplikačními hlavami či průmyslovým robotem. Ohebné vyhřívané hadice dodáváme s vnitřními průměry 6, 8, 13, 16 a 25 mm jsou kompatibilní s celým sortimentem produktů pro tavná lepidla firem Robatech a Steinmeyer. Hadice jsou provozně spolehlivé, vyznačují se dlouhou životností a dobrou izolací proti tepelným ztrátám. Jsou k dispozici také vodotěsné varianty a nejrůznější zvláštní provedení. Vyhřívaná hadice je obzvláště vhodná pro vysoce viskózní termoplastická lepidla (EVA, PSA, PO) a reaktivní lepidla (PUR) a své uplatnění najdou například při výrobě matrací, automobilových komponenty, sekundárních obalů, nábytku nebo dřevěných konstrukcí. 

Zobrazit detail

Elektrická aplikační hlava Volta zajišťuje vysokou spolehlivost procesu bodového a housenkového nanášení termoplastických lepidel. Díky své konstrukci je odolná a chráněná proti vnějším vlivům stupněm krytí IP55. Díky vysoké spínací frekvenci je Volta vhodná pro lepení přerušovaným nánosem, který snižuje spotřebu lepidla. S touto aplikační hlavou ušetříte jak lepidlo, tak energii - a tím i provozní náklady.

 

 
Hlavní výhody aplikační hlavy Volta
 • Odolná elektrická hlava nenáročná na údržbu
 • O 60 % nižší spotřeba energie než u pneumatické aplikační hlavy SX.
 • Až 40 % úspora lepidla při aplikaci přerušovaným nánosem
 • Přímá integrace do systému prostřednictvím 24V DC připojení bez zesilovače.
 • 1 miliarda provozních cyklů s konstantní přesností nánosu lepidla
 • Izolace CoolTouch chrání personál před popálením, je šetrná k výrobkům citlivým na teplo a snižuje spotřebu energie

Volta zaručuje stabilní nános lepidla 

Volta je elektrická aplikační hlava, která zajišťuje spolehlivé nanášení lepidla po dobu 1 miliardy provozních cyklů. Nevyžaduje velkou údržbu, protože nemá žádné dynamické těsnění. Díky kompaktní konstrukci z oceli a hliníku je také odolná. Volta splňuje stupeň krytí IP55, což znamená, že je chráněna před vnějšími vlivy, jako je proud vody nebo prach z kartonu. Proto je tato aplikační hlava vhodná do náročných podmínek, jako jsou ty, které se vyskytují v obalovém průmyslu, potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu.

Konstrukce hlavy Volta

 

S technologií Volta ušetříte 60% energie

Aplikační hlava Volta je úsporná aplikační hlava v několika ohledech, které mohou vést k rychlé návratnosti investice. Ve srovnání s pneumatickou aplikační hlavou SX dosahuje Volta úspory energie přibližně 60 %. Je to proto, že elektrická aplikační hlava nevyžaduje stlačený vzduch. Tím se snižují provozní náklady, protože systémy se stlačeným vzduchem jsou náročné na údržbu a jejich provoz je drahý. Voltu lze snadno integrovat do nových i stávajících systémů. Vzdálený elektronický modul s rozhraním 24 V DC umožňuje přímé ovládání bez zesilovače.

Díky spínací frekvenci 200 Hz a 1 miliardě provozních cyklů je Volta vhodná pro aplikaci lepidla přerušovaným nánosem. Housenkový nános je nahrazen aplikací malých bodů. V porovnání s housenkovým nánosem lze přerušovaným nánosem ušetřit až 40 % lepidla. Aplikační hlava nevyžaduje stlačený vzduch, a je proto příjemně tichá - 60 dB(A). Další výhodou oproti pneumatickým aplikačním hlavám je nízké opotřebení navzdory vysokým spínacím frekvencím. Tím se práce na údržbě snižují na minimum.

Lepení metodou švu


Přesná aplikace lepidla i při vysokých spínačích frekvencích

Díky elektrickému pohonu se spínací frekvencí 200 Hz vytváří aplikační hlava Volta přesné a opakovatelné nanášení lepidla s přesným okrajem housenky. Tím je zajištěna stabilita procesu. Vynikající kvality nanášení dosahuje Volta také díky rovnoměrnému rozložení teploty v aplikační hlavě. Inovativní izolace navíc chrání trysku před průvanem. Tím je zajištěna konzistentní viskozita lepidla až k trysce.

Izolace trysky a deflektor chrání trysku.

Integrovaný filtr lepidla v topném bloku snižuje ucpávání trysky, a tím i prostoje. Aby množství lepidla zůstalo konstantní po celou dobu životnosti aplikační hlavy, lze v případě potřeby ručně nastavit zdvih.

CoolTouch: Ochrana pracovníků obsluhy a výrobků

Aplikační hlava Volta je standardně kompletně vybavena izolací CoolTouch, a to i pro variantu s více tryskami. Volta je rovněž vybavena zelenou ochranou proti dotyku na držáku. Izolace CoolTouch chrání obsluhující personál před popálením v případě náhodného dotyku. Díky sníženému tepelnému záření jsou při aplikaci lepidla chráněny i výrobky citlivé na teplo, jako je čokoláda nebo léky.
Systém izolace CoolTouch

Zaujala vás Volta? Chtěli byste se o Voltě dozvědět víc? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme vaše dotazy. 

STÁHNOUT LETÁK

Zobrazit detail
Aero - sprejová aplikační hlava pro tavná lepidla
Aero - sprejová aplikační hlava pro tavná lepidla

Sprejová hlava Aero

Sprejová aplikační hlava Aero zaručuje kvalitní a opakovatelný plošný nános lepidla v podobě spirálového spreje, který má velmi přesné okraje.

Více informací Méně informací Více informací
Tryskové hlavy
Tryskové hlavy

Tryskové hlavy

Pro přesný bodový a housenkový nános termoplastických a reaktivních tavných lepidel.

Více informací Méně informací Více informací
Sprejové hlavy pro bezkontaktní aplikaci termoplastických a reaktivních tavných lepidel
Sprejové hlavy pro bezkontaktní aplikaci termoplastických a reaktivních tavných lepidel

Sprejové hlavy

Přesný a konzistentní nános termoplastických i PUR lepidel ve spirálových vzorech.

Více informací Méně informací Více informací

Sprejová aplikační hlava Aero zaručuje kvalitní a opakovatelný plošný nános lepidla v podobě spirálového spreje, který má velmi přesné okraje. Hlava je vhodná pro plošné lepení nepravidelných výrobků, u kterých nelze použít stěrbinové hlavy pro plošný nános. Aero umožňuje nastavit a regulovat všechny parametry lepení nezávisle, takže nános lepidla odpovídá přesně vašim požadavkům. Kromě toho se Aero snadno udržuje, snadno se integruje a lze ji použít i s robotickými systémy.

 

Sprejová hlava Aero

  

Hlavní výhody sprejové hlavy Aero

 • Opakovatelný plošný nános spirálového spreje lepidla s velmi přesným okrajem díky externímu ohřívači vzduchu
 • Nezávisle nastavitelné parametry aplikace pro přesně koordinovaný vzor nánosu
 • Úspora místa díky možnosti připavnit externí ohřívač vzduchu k hlavě vzdáleně
 • Snadná údržba díky rychlé výměně trysky a možnosti volitelného filtru lepidla
 • Systém izolace CoolTouch chrání pracovníky obsluhy a údržby před popálením při náhodném kontaktu
 • Přímá integrace a řízení prostřednictvím PLC

 

Plošný nános lepidla na tvarově složité výrobky 

Hlava Aero je jedinečná díky svému externímu ohřívači vzduchu. To znamená, že teplota sprejového vzduchu je řízena nezávisle na teplotě lepidla, což je rozhodujícím faktorem pro dosažený přesného okraje pří sprejování lepidla. Kromě teploty sprejového vzduchu jsou důležitými parametry také načasování přívodu vzduchu a jeho tlak. Tyto parametry se nastavují a řídí individuálně což je další zásadní faktor pro dosažení přesného nánosu lepidla. Šířka nástřiku je 6 až 90 mm. 

Provedení Aero s více aplikačními tryskami

 

Plošná aplikace tavných lepidel spirálovým sprejem s velmi přesným okrajem 

Aplikační hlava Aero je vhodná především pro sprejový nános tavných lepidel na výrobky s nestandardním tvarem či povrchem.Typickými aplikacemi jsou lepení čalounění interiérů automobilů nebo lepení izolačních materiálů ve stavebnictví. Hlava Aero dokáže v podobě sprejového nánosu aplikovat tavná a reaktivní lepidla a má tak široké spektrum uplatnění. Snadno si poradí i s lepidly s vysokou viskozitou, díky možnosti flexibilně řídit teplotu sprejového vzduchu.

Externí ohřívač vzduchu lze umístit několika způsoby


Hlava Aero má flexibilní montáž a snadnou integraci. Přátelí se i s robotickými pracovištěmi.

V závislosti na dané instalaci a dostupném prostoru lze externí ohřívač vzduchu namontovat vlevo, vpravo nebo vzdáleně od aplikační hlavy. Díky tomu dochází k úspoře prostoru ve výrobním systému. Sprejovou hlavu lze ovládat přímo prostřednictvím PLC pomocí standardního rozhraní 24 VDC. Hlava Aero je také vhodná pro použití s robotickými systémy. Nabízíme integrační sadu s odpovídajícími držáky a softwarem pro vybrané kolaborativní roboty.

Aero je k dispozici ve variantě jako samostatná hlava nebo hlava s více (až 10) aplikačními tryskami. Pro variantu s více tryskami je možné je možné objednat jejich vzdálenosti podle vašeho přání.

 

Aero má snadnou údržbu a ochranu proti popálení

Volitelný filtr lepidla v aplikační hlavě snižuje ucpávání trysek, a tím i nároky na údržbu. Použitý typ filtru SX a stříkací prvek AX Diamond S jsou kompatibilní s ostatními aplikačními hlavami Robatech, takže není třeba rozšiřovat inventář náhradních dílů. Když je třeba vyměnit trysku, jednoduše se povolí převlečná matice a tryska se snadno vymění. Hlava  Aero je vybavena izolací CoolTouch, která chrání personál před popálením v případě náhodného kontaktu.

Zaujala vás Aero? Chtěli byste se o Voltě dozvědět víc? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme vaše dotazy. 

STÁHNOUT LETÁK

Zobrazit detail

Nabízíme široké spektrum tryskových hlav Robatech, které jsou známé výjimečně spolehlivými vlastnostmi a odolností. Odolné tryskové hlavy mají nízkou spotřebu energie. Pro aplikaci termoplastických lepidel (EVA, PSA, PO) jsou vhodné hlavy série Speedstar Compact, AX a SX. Speedstar Compact je nanášecí hlava určená pro přesné nanášení lepidla při vysokých výrobních rychlostech. Elektricky ovládaná hlava s tryskami dávkuje velmi malé body lepidla na chlopně a další povrchy. Pro delší kontinuální aplikace dokáže plynulý housenkový nános nahradit technikou švu, kdy aplikuje malé body těsně za sebou. Tím dokáže snížit spotřebu lepidla až o 40 %.

Pro nános PUR lepidel nabízíme tryskovou hlavu AX 300. Pneumatická tryskací hlava je vhodná pro velkoobjemové aplikace reaktivních i termoplastických a tavných lepidel. Průměr trysky činí až 3,5 mm.

Zobrazit detail

Nabízíme sortiment kvalitních aplikačních sprejových hlav. Aplikační rozsah sprejových hlav Robatech je od 10 do 440 milimetrů a šířku nanášení a množství lepidla lze snadno a rychle upravit. Nános lepidla má spirálový vzor. Sprejové hlavy ideální pro bezkontaktní aplikaci termoplastických a reaktivních tavných lepidel. Aplikace lepidla je přesná a konzistentní a díky tepelně odolné izolaci CoolTouch jsou provozně bezpečné a energeticky účinné. Díky integrovanému filtru nedochází k ucpávání trysek.

Zobrazit detail
Hlavy pro plošný nános
Hlavy pro plošný nános

Hlavy pro plošný nános

Kaletech nabízí komplexní řadu výkonných nanášecích hlav pro plošné nanášení termoplastických nebo reaktivních PUR lepidel.

Více informací Méně informací Více informací
Ruční aplikátory lepidla
Ruční aplikátory lepidla

Ruční aplikátory

Nejekonomičtější a ergonomické řešení ručního lepení pomocí profesionálních ručních aplikátorů.

Více informací Méně informací Více informací

Aplikační hlavy FK IT, FKS a FKV jsou efektivní nástroje pro přesný plošný nános širokého spektra tavných lepidel. Nános je možný v šířce od 3 do 2600 milimetrů. Je možný buďto kontinuální nános či přerušovaný nános s přesnými okraji. Hlavy se také hodí na laminování a povrchové úpravy. Své uplatnění najdou především při zpracování papíru, výrobě v polygrafii, zpracování dřeva a textilu.

Pro speciální aplikace olepování hran nábytku a dřevěných hranolů nabízíme aplikační hlavu EdgePro. Šířku štěrbinové trysky EdgePro lze plynule nastavit až 105 mm pro požadovanou tloušťku dílu, což přináší vysokou flexibilitu výroby. Šířku lze nastavit s přesností na 0,1mm a tryska snadno se čistí, čímž přispívá ke zvýšení produktivity.

Pro speciální aplikace v tiskařském průmyslu nabízíme aplikační hlavu SpineCoat. Ta byla speciálně navržena pro lepení hřbetů knih PUR lepidly, která dokážou vytvořit vazbu vysoké kvality s až o 50% nižší spotřebou lepidla ve srovnání s termoplastickými systémy. Slepené vazby se také dají hned skladovat. Aplikační systémy SpineCoat se používají pro lepení pomocí PUR pro malé, střední a velké vázací stroje a zvládnou slepit až 16 000 knih za hodinu. Hlava SpineCoat nanáší přesný rovnoměrný potah tloušťky 0,3 až 0,5 mm po celém hřbetu knihy. Jelikož je celý systém navržen pro PUR tavná lepidla, je jeho údržba podstatně snazší a výroba plynujelší.

Zobrazit detail

Aplikátory ve stylu pistole ErgoStar a EasyStar jsou flexibilní a zvládnou všechny typy tavných lepidel, které dokážou aplikovat jako body, housenky nebo sprej. S pistolí na lepidlo jde snadno manipulovat díky použití balanceru.  Oproti běžným domácím pistolím je profesionální pracoviště ekonomicky výhodnější díky ušetřeným nákladům na lepidlo. Řešení je navíc ergonomické, a díky snazší práci se zvýší produktivita.

Zobrazit detail

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám