O NÁS

O společnosti

Jsme rodinná firma, která se již 16 let pohybuje v oblasti průmyslového lepení. Naším cílem je vždy najít optimální řešení požadavků našich zákazníků. Máme rádi výzvy a tam, kde jiní vidí překážky se snažíme najít cesty vedoucí ke kýženým výsledkům. Používáme švýcarskou technologii té nejvyšší kvality, kterou doplňujeme o tradiční tuzemskou zručnost „zlatých českých rukou“.

Ing. Martin Kaše | KALETECH s.r.o.
Slova majitele

Drazí zákazníci,

Když jsem působil jako servisní technik u konkurenční společnosti, cítil jsem, že v oblasti průmyslového lepení v Česku chybí firma, která by dokázala zákazníkovi nabídnout víc než pouhé dodání strojů pro ty nejjednodušší aplikace. Oslovil jsem tedy švýcarskou firmu Robatech s možností zastoupení v ČR. Povedlo se a byli jsme poté schopni poskytnout našim zákazníkům plnou podporu v oblasti lepení. Za dobu naší existence se nám pro vás podařilo uskutečnit řadu nestandardních a technicky náročných projektů, rychlých servisních zásahů a ušetřit Vám tisíce euro díky optimalizaci procesu.

Budeme se i nadále snažit přistupovat k Vám individuálně a dodat Vám přesně to, co si přejete.

 

Ing. Martin Kaše
majitel společnosti

Historie

1884

Jak to začalo

Příběh areálu Kaletech se začíná psát v roce 1872 stavbou Městského pivovaru v Plané. Od zahájení stavby ke stočení první várky piva byla potřeba doba pouhých 3 let. To je úctyhodný výkon uvážíme-li, že vrcholem stavební techniky té doby byla lopata a krumpáč.

Stavba Městského pivovaru v Plané 1872

1912

Vzniká rodinný podnik

V roce 1912 kupuje pivovar Karel Nývlt, dědeček Martina Kaše, a vedle pivovaru buduje sodovkárnu, výrobnu limonád a likérnu. Ovoce pro limonády a likéry bylo sbíráno v přilehlých ovocných sadech.

Pivovar Planá 1912

1948

Máte 15 milionů? Tak to půjdete sedět na 15 let

Přichází rok 1948 a s ním takzvaný "Vítězný únor". Areál pivovaru je znárodněn, rodina vystěhována. Přes tuto křivdu způsobenou režimem se Karel Nývlt těžce přenáší a krátce na to umírá. Nastává dlouhá éra rozkrádání majetku a totální devastace. Z funkčního podniku se během 4 desítek let stane nejdříve kravín, poté ubytovna, a nakonec totální ruina.

1948 znárodnění pivovaru v Plané

2004

Začínáme znovu

Martin Kaše zúročuje své dosavadní zkušenosti v oboru průmyslového lepení a v roce 2004 zakládá v České republice zastoupení švýcarské společnosti Robatech. Spolu s ním se do areálu pivovaru vrací život a začíná běh na velmi dlouhou trať v podobě práce na jeho obnově a opětovném využití.

Areál Kaletech

2015

Tvrdá práce nese první ovoce

Vzniká společnosti Kalep, která se specializuje na distribuci průmyslových lepidel. Vedle ní vzniká i centrum pro průmyslové lepení. Místo, kde se lepidla a vzorky testují, a vyrábí polotovary převíjených materiálů. Zákazník tak může získat jasnou představu o finálním produktu ještě před zakoupením technologie.

Centrum pro průmyslové lepení Kaletech

2018

Máme vlastní jméno

Z českého zastoupení vzniká společnost Kaletech. Švýcarská společnost Robatech se tak stává naším partnerem a exkluzivním dodavatelem technologie průmyslového lepení.

Tým společnosti Kaletech

2020

Sen se stává skutečností

Po 16 letech práce se podařilo vrátit našemu areálu původní slávu. Z komína se opět kouří a v kancelářích zní smích. Budova pivovaru slouží jako výrobní centrum pro převíjené lepené materiály a showroom našich produktů a aplikací.

2020 Pivovar v Plané slouží jako výrobní centrum


Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám