Díky své konstrukci je odolná a chráněná proti vnějším vlivům stupněm krytí IP55. S Voltou ušetříte jak lepidlo, tak energii - a tím i provozní náklady.

Volta - aplikační hlava pro tavná lepidla

Elektrická aplikační hlava Volta zajišťuje vysokou spolehlivost procesu bodového a housenkového nanášení termoplastických lepidel. Díky své konstrukci je odolná a chráněná proti vnějším vlivům stupněm krytí IP55. Díky vysoké spínací frekvenci je Volta vhodná pro lepení přerušovaným nánosem, který snižuje spotřebu lepidla. S touto aplikační hlavou ušetříte jak lepidlo, tak energii - a tím i provozní náklady.

 

 
Hlavní výhody aplikační hlavy Volta
  • Odolná elektrická hlava nenáročná na údržbu
  • O 60 % nižší spotřeba energie než u pneumatické aplikační hlavy SX.
  • Až 40 % úspora lepidla při aplikaci přerušovaným nánosem
  • Přímá integrace do systému prostřednictvím 24V DC připojení bez zesilovače.
  • 1 miliarda provozních cyklů s konstantní přesností nánosu lepidla
  • Izolace CoolTouch chrání personál před popálením, je šetrná k výrobkům citlivým na teplo a snižuje spotřebu energie

Volta zaručuje stabilní nános lepidla 

Volta je elektrická aplikační hlava, která zajišťuje spolehlivé nanášení lepidla po dobu 1 miliardy provozních cyklů. Nevyžaduje velkou údržbu, protože nemá žádné dynamické těsnění. Díky kompaktní konstrukci z oceli a hliníku je také odolná. Volta splňuje stupeň krytí IP55, což znamená, že je chráněna před vnějšími vlivy, jako je proud vody nebo prach z kartonu. Proto je tato aplikační hlava vhodná do náročných podmínek, jako jsou ty, které se vyskytují v obalovém průmyslu, potravinářském nebo farmaceutickém průmyslu.

Konstrukce hlavy Volta

 

S technologií Volta ušetříte 60% energie

Aplikační hlava Volta je úsporná aplikační hlava v několika ohledech, které mohou vést k rychlé návratnosti investice. Ve srovnání s pneumatickou aplikační hlavou SX dosahuje Volta úspory energie přibližně 60 %. Je to proto, že elektrická aplikační hlava nevyžaduje stlačený vzduch. Tím se snižují provozní náklady, protože systémy se stlačeným vzduchem jsou náročné na údržbu a jejich provoz je drahý. Voltu lze snadno integrovat do nových i stávajících systémů. Vzdálený elektronický modul s rozhraním 24 V DC umožňuje přímé ovládání bez zesilovače.

Díky spínací frekvenci 200 Hz a 1 miliardě provozních cyklů je Volta vhodná pro aplikaci lepidla přerušovaným nánosem. Housenkový nános je nahrazen aplikací malých bodů. V porovnání s housenkovým nánosem lze přerušovaným nánosem ušetřit až 40 % lepidla. Aplikační hlava nevyžaduje stlačený vzduch, a je proto příjemně tichá - 60 dB(A). Další výhodou oproti pneumatickým aplikačním hlavám je nízké opotřebení navzdory vysokým spínacím frekvencím. Tím se práce na údržbě snižují na minimum.

Lepení metodou švu


Přesná aplikace lepidla i při vysokých spínačích frekvencích

Díky elektrickému pohonu se spínací frekvencí 200 Hz vytváří aplikační hlava Volta přesné a opakovatelné nanášení lepidla s přesným okrajem housenky. Tím je zajištěna stabilita procesu. Vynikající kvality nanášení dosahuje Volta také díky rovnoměrnému rozložení teploty v aplikační hlavě. Inovativní izolace navíc chrání trysku před průvanem. Tím je zajištěna konzistentní viskozita lepidla až k trysce.

Izolace trysky a deflektor chrání trysku.

Integrovaný filtr lepidla v topném bloku snižuje ucpávání trysky, a tím i prostoje. Aby množství lepidla zůstalo konstantní po celou dobu životnosti aplikační hlavy, lze v případě potřeby ručně nastavit zdvih.

CoolTouch: Ochrana pracovníků obsluhy a výrobků

Aplikační hlava Volta je standardně kompletně vybavena izolací CoolTouch, a to i pro variantu s více tryskami. Volta je rovněž vybavena zelenou ochranou proti dotyku na držáku. Izolace CoolTouch chrání obsluhující personál před popálením v případě náhodného dotyku. Díky sníženému tepelnému záření jsou při aplikaci lepidla chráněny i výrobky citlivé na teplo, jako je čokoláda nebo léky.
Systém izolace CoolTouch

Zaujala vás Volta? Chtěli byste se o Voltě dozvědět víc? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme vaše dotazy. 

STÁHNOUT LETÁK


Mohlo by vás zajímat:

Systémy pro aplikaci tavných lepidel

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám