Vyhřívané hadice pro tavná (hotmelt) lepidla mají významný vliv na to, jak spolehlivě a přesně jsou produkty lepeny.

Performa – vyhřívaná hadice pro vysoce přesné aplikace tavného (hotmelt) lepidla

Vyhřívané hadice pro tavná (hotmelt) lepidla mají významný vliv na to, jak spolehlivě a přesně jsou produkty lepeny. Díky nejmodernější technologií izolace udržuje vyhřívaná hadice Performa konstantní teplotu a viskozitu roztaveného lepidla po celé své délce.  Lepení se tak stává spolehlivějším, a také levnějším. Prvotřídní izolace vyhřívané hadice a plug-in přípojka PrimeConnect zajišťují rychlou provozní připravenost a vynikající energetickou účinnost.

Výhody vyhřívané hadice Performa

  • Až o 45% nižší spotřeba energie ve srovnání s běžnými vyhřívanými hadicemi díky plně izolované plug-in přípojce a špičkové izolační vrstvě CoolTouch
  • PrimeConnect pro rychlou a bezchybnou instalaci bez speciálních nástrojů
  • Připravena k provozu při výrobní teplotě již během 8 minut
  • Ochrana proti popálení: maximální teplota povrchu hadice 54 ° C a izolace spojovacích bodů CoolToch
  • Snížení provozních nákladů díky šetrnějšímuzacházení s lepidlem které nedegraduje
  • Vysoce odolná

 

Přesná a kvalitní aplikace tavného lepidla díky rovnoměrnému rozložení teploty

Udržování konstantní teplotu lepidla po celé délce vyhřívané hadice je technickou výzvou. Performa zvládá tuto výzvu díky špičkové izolaci a sofistikovanému vinutí topných vodičů. Díky tomu nedochází k žádnému lokálnímu přehřátí lepidla, pokud se výroba na nějaký čas zastaví. Spolehlivost a přesnost aplikace lepidla se tak zvyšuje, protože viskozita lepidla zůstává na optimální úrovni.

Plug-in přípojka PrimeConnect optimálně ohřívá a izoluje kritická místa připojení mezi konci hadice a tavnou jednotkou nebo nanášecí hlavou. Dojde tak k odstranění jinak běžných tepelných mostů. Viskozita lepidla zůstává neměnná, což důležitým předpokladem pro rovnoměrné a důsledné nanášení lepidla na výrobky a realizaci požadovaného spoje.

PrimeConnect - rychlá a správná instalace vyhřívaných hadic

PrimeConnect je přípojka, která umožňuje snadné a bezpečné připojení a demontáž vyhřívaných hadic Performa bez speciálního nářadí. PrimeConnect šetří čas zejména u aplikací, které vyžadují mobilní použití lepicích systémů nebo časté modifikace výrobní linky, například při sezonní výrobě.

Beztlakovou vyhřívanou hadicí lze na přípojce volně otáčet. To zajišťuje dobrý přístup při instalaci a demontáži hadice, což se hodí především, je-li k distributoru lepidla připojeno hned několik vyhřívaných hadic. Vytžaním zajišťovacího jezdce lze vyhřívanou hadici snadno odpojit od nástrčného šroubového konektoru. Ten může být k tavným jednotkám a aplikačním nainstalován pod úhly 0°, 45° a 90°. Přípojka PrimeConnnect nahrazuje obvyklé připojení pomocí šroubení. Netěsnosti na vyhřívané hadici v důsledku přílišného utažení převlečné matice a z toho plynoucí prostoje výroby jsou nyní minulostí.

Performa snižuje provozní náklady

Energeticky efektivní konstrukce Performy se vyplatí. Ve srovnání s jinými běžně dostupnými vyhřívanými hadicemi vyžaduje Performa v provozu až o 45% méně energie a je připravena k provozu až o 30% rychleji. Doba nutná pro pozastavení výroby je tak znatelně zkrácena. Vyhřívané hadice Performa zůstávají dlouhou provozní životnost a zabraňují nepříjemným překvapením. Plná izolace a rovnoměrné rozložení teploty zajišťuje, že lepidlo nedegraduje a nanášecí hlava zůstává funkční.

CoolTouch - bezpečnost obsluhy

Obsluha a údržba zařízení je chráněna proti popálení díky přípojce PrimeConnect. Připojovací body jsou zcela zakryty izolační vrstvou CoolTouch a nemůže tak dojít ke kontaktu s horkou kovovou částí. Vnější teplota vyhřívané hadice dosahuje maximálně pouze 54 ° C při vnitřní teplotě lepidla 200 ° C a je tak neškodná při dotyku.

Performa - oblast použití

Hadice Performa je vhodná pro tavná (hotmelt) termoplastická lepidla (EVA, PSA, PO) a reaktivní lepidla (PUR). Hladký povrch hadice je odolný proti oděru a snadno se čistí. Performa je kompatibilní s tavnými jednotkami a nanášecími hlavami vyrobenými po roce 2000. Přípojky je možné doplnit přechodkami se závitovým připojením. To umožňuje upgradovat i stávající systémy nanášení lepidla pro vyšší výkon, bezpečnost a nižší provozní náklady.


Mohlo by vás zajímat:

Systémy pro aplikaci tavných lepidel

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám