TECHNOLOGIE LEPENÍ

Dřevo

Kaletech nabízí komplexní systémy pro aplikaci termoplastických tavných lepidel, reaktivních lepidel nebo lepidel nanášených za studena během výroby dřevěných výrobků. Řešení zahrnují systémy s kontrolou nánosu lepidla pomocí jedné nebo více housenek, nástřikem nebo plošným nanášením.

Speciálně uzpůsobené kontaktní štěrbinové trysky mají aplikační šířku až 2,6 m a zajišťují nejvyšší výkon a trvanlivost např. při potahování profilu nebo laminování desek. Zařízení doplňují různé druhy rozprašovacích aplikačních hlav. Funkce umožňující kontrolu množství nanášeného lepidla zaručuje velmi přesné tolerance při aplikaci požadovaného materiálu.

Program zahrnuje i specifická řešení jako např. systém pro opravy dřeva nebo olepování hran.

Typické aplikace v dřevozpracujícím průmyslu
  • Obalování profilu
  • Olepování hran
  • Opravy vad dřeva
  • 1K-PUR Application Systems
  • Lepení krycí desky  /vrstvy (Laminování)
  • Montáž čalounění
  • Montážní lepení
  • Tlumení zvuku u parket
  • Lepení kolíků / hmoždinek
  • Montáž klínů

Co jsme dokázali vyřešit

Po rozkliknutí se zobrazí detaily jednotlivých případových studií

Robotická aplikace disperze pro výrobce nábytku


Automatizace pracoviště umožnila zákazníkovi ušetřit na jedné směně 6 pracovníků, které nyní může využít pro jiné výrobní činnosti

Více informací Méně informací Více informací

Retrofit do padesát let starého stroje na výrobu bednění


Díky řešení od Kaletechu ušetřil zákazník náklady za konstruování nové výrobní linky

Více informací Méně informací Více informací

Zadání

Výrobce nábytku oslovil Kaletech s požadavkem na dodání technologie pro aplikaci studeného lepidla pro ukotvení konstrukčních šroubů, které bylo doposud řešeno manulně.

Řešení

Řešením byl systém automatického nánosu disperzního lepidla zapomocí průmyslového robota. Řídící jednotka lepícího zařízení komunikuje s robotem a přesně aplikuje lepidlo v požadovaném množství v závislosti na jeho pohybu.

Výsledky

Díky tomuto řešení získal zákazník pracovistě pracující s udržitelnou kvalitou a vyšší produkcí. Ušetřil tak 6 pracovníků, které nyní může využít pro jiné výrobní činnosti.

Zadání

 Požadavkem zákazníka byl upgrade padesát let stareho stroje na výrobu bednění. Oproti standardní výrobě bylo třeba olepit hrany, aby do bednění nevnikala vlhkost.

Řešení

Kaletechu se podařilo sesynchronizovat chod stroje s moderním systémem lepení, a  původní stroj tak opět uvést ke konkurenceschopnosti. 

Výsledky

Díky retrofitu může zákazník svoji výrobní technologii používat i nadále. Vyhnul se tak potřebě rozsáhle investice za novou výrobní linku

Co říkají naši zákazníci
Potřebujete poradit?