Technologie lepení stavebních materiálů
TECHNOLOGIE LEPENÍ

Stavební materiály

Kaletech nabízí komplexní systémy pro aplikaci termoplastických tavných lepidel, reaktivních lepidel nebo lepidel nanášených za studena navržených pro výrobu stavebních materiálů.

Řešení zahrnují systémy s kontrolou nánosu lepidla pomocí jedné nebo více housenek, nástřikem nebo plošným nanášením. Program zahrnuje i specifická řešení jako např. systém pro výrobu izolačních materiálů nebo výrobu fólií, podlahových izolací, či laminování skelných vláken.

Kontaktujte nás, navrhneme Vám systém nanášení lepidel pro stavební průmysl na míru a zaškolíme pro jeho používání. Můžete se spolehnout na náš servis, nebo si technologii předem vyzkoušet v naší půjčovně. Svým zákazníkům také nabízíme možnost výroby a vývoje nových materiálů v našem výrobním centru převíjených materiálů.

Typické aplikace ve stavebním průmyslu
  • Izolační desky
  • Montážní prvky
  • Podlahové izolace
  • Laminování produktu ze skelných vláken
  • Laminování fólií
  • Obalování profilu
  • Dělicí stěny / Příčky

Co jsme dokázali vyřešit

Po rozkliknutí se zobrazí detaily jednotlivých případových studií

Lepení broušených AKU cihel
Lepení broušených AKU cihel

Lepení broušených AKU cihel se zvukovou neprůzvučností


Ušetření času, místa i výrobních nákladů pomocí volby lepšího lepidla a optimalizace procesu

Více informací Méně informací Více informací
Zadání

Jeden z největších českých výrobců stavebních materiálů oslovil Kaletech s požadavkem lepení zvukové izolační vaty mezi dvě části akustických cihel. Jednalo se o vylepšení již existující výroby.

Řešení

Kaletech nabídl řešení v podobě výměny PUR pěny za tavné lepidlo a optimalizace procesu. Z hlediska funkčnosti bylo tavné lepidlo stejně vhodné, jako PUR pěna.

Výsledky

Výsledkem bylo rapidní zrychlení výroby jednoho kusu, díky rychlejšímu zasychání lepidla. Kromě času výroby jednoho kusu zákazník ušetřil i místo ve výrobní hale, díky odstranění několika desítek metrů pásu pro zasychání.

Zobrazit detail

Co říkají naši zákazníci

 
Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám