Zveme Vás na Den otevřených dveří společnosti KALETECH
Zveme Vás na Den otevřených dveří společnosti KALETECH

Zveme Vás na Den otevřených dveří společnosti KALETECH

Srdečně Vás zveme k návštěvě našeho showroomu, který se Vám otevře 31. května od 10 do 14 hodin.

Více informací Méně informací Více informací
Webinář: školení údržby lepicích strojů
Webinář: školení údržby lepicích strojů

Webinář: školení údržby lepicích strojů

Zveme vás k účasti na webinář, na kterém se dozvíte nejdůležitější věci související s údržbou strojů pro aplikaci tavných lepidel.

Více informací Méně informací Více informací
Tavná jednotka Easy
Tavná jednotka Easy

Easy - malá tavná jednotka s velkou přidanou hodnotou

Rozšiřujeme portfolio o novou tavnou jednotku, která činí profesionální průmyslové lepení dostupné i pro podniky s menším objemem výroby.

Více informací Méně informací Více informací

Vážení obchodní přátelé,

 

rádi bychom Vás pozvali na Den otevřených dveří společnosti KALETECH, který se koná 31. května od 10:00 do 14:00. Tento den je určený všem, kteří používají technologii průmyslového lepení, nebo se o ní zajímají, a chtějí získat více informací o naší společnosti a službách, které Vám můžeme poskytnout.

Registrační formulář

Během Dne otevřených dveří budete moct navštívit náš showroom a výrobní prostory a prohlédnout si nejnovější zařízení pro nános průmyslových lepidel. Naši odborníci Vám představí možnosti, jaké technologie průmyslového lepení nabízí a způsoby, jak zefektivnit Vaše výrobní procesy. Těšit se můžete na:

Easy - malá tavná jednotka s velkou přidanou hodnotou

Nejmenší tavná jednotka z dílny Robatechu, jejíž cílem je nabídnout Vám možnosti a funkce profesionálních systémů lepení za co nejdostupnější cenu.
 
GreenSaver - audit provozních nákladů lepicích systémů
Díky optimalizaci Vašeho systému lepení Vám pomůžeme snížit jeho provozní náklady až o desítky procent. Vaše výroba bude efektivnější a bezpečnější.
 
Servisní centrum s ukázkou údržby
Prohlédněte si naše servisní zázemí, kde Vám ukážeme základní postupy údržby jednotek Vision a Concept a zodpovíme Vaše dotazy ohledně servisu technologie lepení.
Moderní využití technologie lepení
Paletizace, lepení pomocí robotu, elektrické aplikační hlavy, výroba lepených materiálů navinutých na rolích, jejich ořez a formátování.
 
 
 
 
Připravneno pro Vás bude pohoštění v přátelském prostředí. Jsme rádi, když můžeme spojit příjemné s užitečným. Věříme, že pro Vás bude návštěva přínosná, a že získáte nové informace, které Vám pomohou optimalizovat Vaši výrobu. Náš tým Vám bude k dispozici, aby zodpověděli Vaše otázky a poskytl Vám podporu.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu dne 31.5. od 10:00 do 14:00 na adrese Planá 20, 330 11 Hromnice - Zobrazit na mapě

 

Vážení zákazníci,
 
aby vaše výroba běžela jako švýcarské hodinky, je nutné se o výrobní stroje starat a včas jim poskytnout potřebnou péči. Jako podporu bychom vám rádi zdarma nabídli možnost zúčastnit se online školení údržby strojů pro aplikaci tavných lepidel které v Kaletechu pořádáme. Školení bude probíhat v českém jazyce a bude se konat 14. června od 13:00 do 14:30.
 
Dozvíte se:
  • Co se děje s lepidlem při pracovních teplotách a proč je údržba důležitá
  • Jaké jsou nejčastější chyby při zacházení s tavnými jednotkami
  • Jak správně a bezpečně vykonat úkony základní údržby a prodloužit životnost vašich zařízení
  • Individuální poradenství pro vaši konkrétní konfiguraci
 

Registrovat se můžete přes formulář Google na následujícím odkaze:

REGISTRACE

 
Maximální kapacita školení je 90 účastníků a bude probíhat přes platformu ZOOM. Odkaz pro připojení ke školení vám s předstihem zašleme na email uvedený v registraci.
 
Těšíme se na vaši účast!
 

Švýcarský výrobce technologie Robatech představil novou řadu jednotky pro tavení a nános termoplastických lepidel. Easy je nejmenší tavná jednotka z dílny Robatechu. Jeho cílem je nabídnout Vám možnosti a funkce profesionálních systémů lepení za co nejdostupnější cenu. S nízkou vstupní investicí získáte spolehlivost, bezpečnost a vysokou kvalitu, které jsou typické pro tavné jednotky Robatech.

Tavná jednotka Easy má velké víko pro snadné doplňování lepidla

Easy je vhodný pro aplikace menšího množství lepidla. Hodí se tak především pro podniky s menším objemem výroby, které chtějí mít kvalitní produkt, ale větší jednotky by pro ně byly předimenzované.

Hlavní přínosy pro výrobce:

  • Profesionální technologie, kterou disponují velké jednotky Robatech. Tavení a nános termoplastických lepidel jsou kvalitní a spolehlivé.
  • Úspora prostoru. Skvěle se hodí pro aplikaci menšího množství tavného lepidla (až 2,5kg/h) pomocí 1 nebo 2 aplikačních hlav. Je skutečně malý a vejde se všude.
  • Snadná a rychlá údržba díky nepřilnavému povrchu tanku a snadno dostupnému filtru lepidla.
  • Intuitivní nastavení řízení ohřevu a monitoring stavu systému na ovládacím panelu.
  • Ochrana proti popálení na víku tanku a distributoru lepidla díky izolaci CoolTouch.
  • Snadné připojení napájení 230V a jednoduchá komunikace s nadřízeným systémem PLC.

 

Maximální přidaná hodnota pro zákazníka, kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí jsou základní pilíře jednotky Easy. Pro více informací můžete navštívit produktovou stránku.

Systémy nanášení lepidel na veletrhu Interpack 2023
Systémy nanášení lepidel na veletrhu Interpack 2023

Systémy nanášení lepidel na veletrhu Interpack 2023

Navštívili jsme největší veletrh obalového průmyslu na světě.

Více informací Méně informací Více informací
Aplikátor změkčovací kapaliny PerfectFold
Aplikátor změkčovací kapaliny PerfectFold

PerfectFold: Přesná a efektivní výroba kartonových obalů z vlnité lepenky

PerfectFold aplikuje změkčovací kapalinu na ohybové hrany vlnité lepenky. Díky tomu je linie ohybu přesná a k přehnutí je zapotřebí méně síly.

Více informací Méně informací Více informací
3 důvody, proč pro uzavírání přepravních tašek využít aplikátor silikonové pásky
3 důvody, proč pro uzavírání přepravních tašek využít aplikátor silikonové pásky

Blog: 3 důvody, proč pro uzavírání přepravních tašek využít aplikátor silikonové pásky

Řešení, které překoná oboustranné lepicí pásky v oblastech nákladů, kvality i efektivity. Snadné uzavírání obalů z fólie.

Více informací Méně informací Více informací
V německém Düsseldorfu probíhal od 4. do 10. května největší veletrh obalového průmyslu Interpack. Takovou akci jsme si nemohli nechat ujít. Byla to velkolepá podívaná, veletrh je obrovský. 
 
Expozice Robatechu a tavné jednotky Easy a Vision
 
Mezi vystavovateli byl i Robatech, který je naším partnerem a dodavatelem technologie lepení. Jeho výstava vyčnívala mezi ostatními díky své zelené svěžesti, kterou dává jasnou zprávu směrem k udržitelnému, kvalitnímu a zároveň jednoduchému průmyslu.
 
Robatech ve výrobním stroji
 
Jako hlavní představil Robatech novou tavnou jednotku Easy a program pro snížení nákladů na lepení GreenSaver. Mnoho lepiček od Robatechu bylo k vidění také u ostatních vystavovatelů, integrovaných do jejich výrobních strojů.
 
Robatech ve výrobním stroji
 
Pokud jste neměli možnost zúčastnit se Interpacku, stále platí naše pozvání na Den otevřených dveří společnosti Kaletech, který se koná 31. května. 
 
Novou tavnou jednotku Easy si zde budete moct zblízka prohlédnout naživo, představíme vám celý projekt GreenSaver, naše zázemí a mnoho dalších novinek ze světa průmyslového lepení.

Výrobu kartonových obalů z vlnité lepenky provázejí nepříznivé jevy vznikající při jejím ohybu. Pro její tuhost může dojít k odchýlení ohybové hrany, nepřesným rozměrům výsledného produktu a praskání povrchu. Všem těmto defektům pomůže zabránit nový produkt z dílny Robatechu - aplikátor změkčovací kapaliny PerfectFold.

PerfectFold v průběhu výroby bezkontaktně aplikuje změkčovací kapalinu na dvě hrany určené k přeložení. Kapalina snižuje tuhost kartonu. Díky tomu dojde k jeho přesnějšímu a snazšímu ohybu. K přeložení produktu je také zapotřebí méně úsilí. Výroba krabic tak může být provozována s vyšší rychlostí, menšími nároky na přípravu a dochází ke snížení počtu jejího přerušení.

 Přesné rozměry vnitřního balení

Kapalina SpeedUp je speciálně vyvinuta pro tento účel. Do vlnité lepenky rychle proniká a nezanechává stopy po skládání. Systém lze do výroby snadno integrovat a má jednoduché ovládání. Jedná se o chytré řešení, které Vaší výrobu udělá spolehlivější, efektivnější a stabilnější. Vyšší kvalitu ocení i Vaši zákazníci.

O věch přínosech, které vám může integrace systému PerfectFold a dalších výhodách se můžete dočíst na produktové stránce.


Aplikátor silikonové pásky je zařízení, které na nanesený pruh lepidla položí krycí silikonovou pásku pro pozdější odtrhnutí. Tím vnikne podobný efekt jako při použití oboustranné samolepící pásky. Tento způsob uzavírání obalu je v oblasti kartonových a papírových krabic běžnou praxí. Stejnou technologii je ale také možné aplikovat i na fóliové přepravní sáčky. Toto řešení začíná být oblíbené u stéle více výrobců, kteří na něj převádí svoji výrobu. V našem příspěvku se dočtete, proč tomu tak je.

 

Uzavírání přepravních tašek pomocí tavného lepidla

 

V případě papíru i lepenky je možné proužek tlakově citlivého lepidla (PSA) nebo odtrhávací proužky sloužící pro otevření balení aplikovat přímo na jejich povrch v rámci výrobní linky. U plastových přepravních sáčků to však není možné, protože obvykle nejsou dostatečně tepelně odolné. Proto se lepidlo nejprve nanáší na nelepivý proužek silikonového papíru (nebo na tepelně odolnou plastovou pásku), který se pak ve výrobním procesu po mírném vychladnutí lepidla aplikuje na přepravní sáček. Tento způsob řešení uzavírání obalů přímo v rámci výrobní linky nazývaný taky “inline gluing“ přináší značné výhody v oblastech nákladů, efektivity a kvality.

 

LEPENÍ V RÁMCI VÝROBNÍ LINKY SNIŽUJE NÁKLADY

Skutečnost je taková, že předlepená oboustranná lepicí páska je drahá. Tyto náklady se stávají problémem úměrně vašemu objemu produkce. Provozní náklady na řešení s využitím tavného lepidla a nelepivých silikonových pásků jsou výrazně nižší. Oproti tomu samozřejmě stojí investiční náklady v podobě moderního systému nanášení lepidla a aplikátoru krycích silikonových proužků, které jsou vyšší než v případě pouhého aplikátoru oboustranné lepicí pásky. Je tedy nutné uvědomit si na jak vysoké objemy výroby míříte a spočítat provozní náklady. V určitém objemu produkce, který není ani tak vysoký, se začne investice do systému nanášení lepidla vyplácet a s každým dalším zvýšením objemu výrobu získáte další úspory. E-commerce je stále rychle rostoucí trh.

 

Uzavírání přepravních tašek pomocí tavného lepidla

 

LEPENÍ V RÁMCI VÝROBNÍ ZVYŠUJE EFETIVITU

Efektivitu výroby s přepravními foliovými sáčky ovlivňují dva faktory: rychlost stroje a počet zastávek stroje. Rychlost výroby, které je možné dosáhnout při aplikaci lepidla „inline“ je v některých případech až 3x vyšší. Obvykle se zde narazí na omezení výrobního stroje. Dalším faktorem je to, že role s nelepivým silikonovým papírem jsou mnohem delší než role s oboustrannou lepicí páskou. Nemají na sobě totiž vrstvu lepidla, jsou tenčí, a díky tomu se snižuje počet výměn rolí. V prospěch lepení v rámci výrobní linky hraje i flexibilita. Pro systém nanášení tavného lepidla je totiž velmi jednoduché změnit formát lepení. Stačí vyměnit masku na trysce nanášecí hlavy, zadat nový formát řídicí jednotce a je hotovo.

 

LEPENÍ V RÁMCI VÝROBNÍ LINKY ZVYŠUJE KVALITU

Aplikátory silikonové pásky v rámci výrobní linky zaručují bezpečné uzavření bez potřeby přebytečného lepidla. Je to díky regulaci množství naneseného lepidla, které se může flexibilně upravit podle potřeb aktuálního výrobku. Zákazníci, jako kanadská společnost Fen-Tech, tento systém úspěšně používají již řadu let.

Také koncoví zákazníci v E-commerce ocení vyšší pohodlí a vynikající kvalitu, které přináší aplikátory silikonové pásky. V porovnání s oboustrannou lepicí páskou přesahuje silikonový papír mimo nános lepidla, takže se snadno uchopuje a odtrhuje.

 

Uzavírání přepravních tašek pomocí tavného lepidla

 

DODATEČNÁ MONTÁŽ APLIKÁTORU SILIKONOVÉ PÁSKY JE MOŽNÁ

Uvažujete o změně své výroby, ale nechcete měnit celý výrobní systém? Pak pro Vás máme dobrou zprávu! K tomu, abyste mohli využívat výhod nanášení lepidla v rámci výrobní linky nepotřebujete nový závod. Stačí Vám, aby byl k dispozici určitý prostor pro systém nanášení lepidla a aplikátoru silikonové pásky. Kontaktuje nás, rádi Vám se vším pomůžeme.

Blog: 4 důvody, proč používat systém automatického doplňování lepidla
Blog: 4 důvody, proč používat systém automatického doplňování lepidla

Blog: 4 důvody, proč používat systém automatického doplňování lepidla

Využijte svůj systém lepení s vyšší čistotou, bezpečností a mírou integrace díky řešení, které navíc šetří vaše peníze.

Více informací Méně informací Více informací
Aplikační sprejová hlava Aero
Aplikační sprejová hlava Aero

Představujeme sprejovou hlavu Aero s možností více aplikačních trysek

Sprejová aplikační hlava Aero zaručuje kvalitní a opakovatelný plošný nános lepidla v podobě spirálového spreje, který má velmi přesné okraje.

Více informací Méně informací Více informací
Přerušovaný nános lepidla
Přerušovaný nános lepidla

Blog: Přerušovaný nános lepidla a 5 rad, jak jej správně dosáhnout.

Přerušovaný nános lepidla je úspornější než nános kontinuální a dosahuje stejných požadavků na pevnost spoje. Je ale třeba jej správně nastavit.

Více informací Méně informací Více informací

Systém automatického doplňování granulového lepidla RobaFeed3 a zásobník na lepidlo GlueFill je oblíbeným doplňkem systémů pro nanášení tavných lepidel. V následujícím článku bychom vám rádi představili 4 hlavní oblasti, ve kterých vám technologie automatického doplňování lepidla usnadní každodenní starosti s vaší výrobou, ať už se jedná o nové systémy nebo doplnění systémů stávajících.

 

1. ČISTOTA


Pokud působíte v oblasti průmyslu, kde jsou kladeny vyšší nároky na čistotu výrobního prostředí, může vám systém automatického doplňování lepidla ušetřit mnoho starostí. Díky němu se totiž vyhnete jevům jako jsou znečištěný plnící otvor tanku tavné jednotky, její přeplnění nebo granule lepidla rozsypané kolem na podlaze.

Správně naplněný tank jednotky

Zvláště přeplňování tanků tavných jednotek může vést k problémům. Dochází k němu často, snad i v dobré víře, obvykle je ale motivací pouze snaha usnadnit si práci. Důsledky jsou následující. Granulát se přilepí na víčko a okraj nádrže, roztaví se a připeče se. Víčko a okraj nádrže se slepí dohromady. Roztavené lepidlo začne přetékat přes okraje tanku. Stéká po vnější straně tanku a postupně zaplňují vnitřek tavné jednotky. Výsledkem je časově náročná oprava při příštím servisu zařízení, v horších případech vyřazení jednotky z provozu a výpadek výroby.

Přeplněný tank kontaminovaný lepidlem


Přestože je otvor tanku dostatečně velký pro pohodlné ruční plnění, může se stát, že se granule lepidla jednou za čas rozsypou. K tomu může dojít jednak z neopatrnosti nebo pokud je jednotka ve výrobním systému instalována tak, že je obtížně přístupná. V extrémních případech může granulát lepidla kontaminovat i samotné výrobky.


2. ÚSPORA NÁKLADŮ


Pořizovací náklady systému pro automatické doplňování lepidla RobaFeed 3 a nádoby na granulát GlueFill se pohybují v nižších desítkách tisíc korun. Oproti tomu ale přinášejí nezanedbatelnou úsporu provozních nákladů a nákladů na pořízení tavné jednotky.
Díky automatickému doplňování lepidla si můžete zvolit tavnou jednotku s přesně dimenzovanou tavicí kapacitou. Její pořízení je levnější než pořízení tavicího zařízení s velkým tankem a spotřebuje také méně elektrické energie. Do nádrže se totiž přivádí a taví pouze takové množství lepidla, které je v procesu skutečně zapotřebí. Také se vyhnete jevům jako znečištění lepičky a výrobního prostředí v důsledku špatného doplňování lepidla, čímž ušetříte peníze za intenzivnější údržbu.


3. BEZPEČNOST


V závodech s přísnými bezpečnostní předpisy na ochranu pracovníků obsluhy je automatický systém doplňování lepidla nejlepší volbou. Systémy Robatech se snaží riziko popálení pracovníku co nejvíce eliminovat bezpečnostními prvky jako je izolace CoolTouch nebo těsněním tanku a jeho okolí. I přes to je však toto riziko reálné. Především při doplňování lepidla, kdy dojde k otevření víka tavné nádrže a může dojít ke kontaktu s jejím horkým povrchem nebo roztaveným lepidlem.

Snadné a bezpečné doplňování lepidla

Dalším bezpečnostním argumentem, který hovoří ve prospěch automatického doplňování, je eliminace vdechnutí výparů z lepidla. Zde záleží především na typu lepidla. Ačkoli tavná lepidla obecně nejsou toxická, může být přímý kontakt s výpary lidem nepříjemný. Vaši kolegové jistě ocení, že je nemusí vdechovat.


4. ÚPLNÁ INTEGRACE A KOMPATIBILITA


Integrujete systém pro nanášení lepidla do výrobního stroje nebo jste výrobcem takových strojů? Pak jistě oceníte možnost doplňovat lepidlo automaticky. Vyhnete se totiž nutnosti zastavení výrobního procesu v důsledku narušení bezpečnostních zón během ručního doplňování.

Snadná integrace


Při navrhování nových lepicích systémů doporučujeme automatické doplňování lepidla ve všech případech, kdy vyhodnotíme, že vám přinese výše zmíněné výhody. Rádi vám pomůžeme i s dodatečnou montáží. Automatický plnicí systém lepidla je kompatibilní s tavnými jednotkami Concept, Vision a JumboFlex a také s podobnými zařízeními ostatních výrobců. Dovybavení je možné provést rychle. Již po půl dni se můžete těšit z větší čistoty, bezpečnosti a efektivity.

Pokud byste měli zájem dozvědět se systému pro automatické doplňování lepidla více a integrovat jej do své výroby, obraťte se na nás přes náš kontaktní formulář.

Sprejová aplikační hlava Aero je na trhu od roku 2021. Za tu dobu se velmi osvědčila pro plošný nános termoplastických a reaktivních lepidel. Nyní Švýcarský výrobce technologie lepení Robatech představil novou verzi s možností až 10 aplikačních trysek a externím ohřevem vzduchu. Hlava je vhodná pro plošný nános lepidla na výrobky s nestandardním tvarem a povrchem. Uplatnění najde především při lepení čalounění interiérů automobilů nebo lepení izolačních materiálů ve stavebnictví.

Aplikační sprejová hlava Aero

Hlava Aero má celou řadu výhod. Mezi hlavní předost patří její konstrukční řešení s externím ohřívačem sprejového vzduchu. Díky tomu dosahuje nános velmi přesných okrajů a vzor lze efektivně přizpůsobit. Ohřívač vzduchu lze umístit několika způsoby, včetně vzdáleného umístění, což šetří prostor ve výrobní lince. Hlava lze velmi snadno integrovat a je nenáročná na údržbu. Díky izolaci CoolTouch jsou pracovníci obsluhy a údržby chráněni před popálením.

O věch přínosech, které vám může integrace aplikační hlavy Aero přinést, a dalších výhodách se můžete dočíst na produktové stránce.Kontinuální housenkový nános lepidla je známá a osvědčená technika lepení. Stejně kvalitního spoje lze ale dosáhnout s až o polovinu nižší spotřebou lepidla. Jak? Díky technice přerušovaného nánosu lepidla. Ten nyní usnadňují nejnovější elektrické aplikační hlavy Volta nebo SpeedStar od švýcarského výrobce Robatech, a to díky své dlouhé životnosti i při vysoké spínací frekvenci (až 800 bodů za sekundu).

Kontinuální nános je tedy nahrazen menšími body nebo proužky lepidla, které jsou aplikovány v řadě za sebou. Vzniká tedy jakýsi lepidlový šev. Tento způsob aplikace lepidla je ale nutné správně nastavit, aby nedocházelo k nežádoucímu jevu – tahání vlasů lepidla mezi jednotlivými body nebo proužky (viz. úvodní foto). Při výskytu tohoto jevu může dojít ke kontaminaci výrobku i výrobního prostředí lepidlem. Jak mu tedy zabránit? Někdy stačí jen drobné úpravy parametrů, abyste dosáhli čistého přerušovaného nánosu lepidla. Pojďme si tedy představit 5 základních parametrů, které je třeba správně nastavit.

 

Kontaminace výroby lepidlem


1. SPRÁVNÁ APLIKAČNÍ VZDÁLENOST


Vzdálenost aplikační trysky od výrobku má největší vliv na čistou aplikaci lepidla. Obecně platí, že čím blíže je tryska k výrobku, tím přesnější bude nános. Jako základní nastavení se doporučuje vzdálenost 4 mm.


2. OPTIMÁLNÍ NASTAVENÍ TEPLOTY


Optimální teplota samozřejmě závisí na druhu lepidla. Vždy se řiďte technickým listem výrobce lepidla! Obecně platí následující pravidlo: Čím vyšší teplota, tím nižší viskozita a elasticita tavného lepidla. A čím nižší je elasticita lepidla, tím méně dochází k výskytu tahání vlasů lepidla.


3. SPRÁVNÁ APLIKAČNÍ TRYSKA


Správný výběr aplikační trysky závisí na způsobu použití. Než se však začnete zabývat tím, zda máte správnou trysku, dobře si ji prohlédněte. Je neporušená? Je čistá? Protože to je přinejmenším stejně důležité.
Nyní ke tvaru trysky. Ten má samozřejmě také vliv na vznik vlasů. Standardní aplikační trysky s kulovými ventily jsou náchylnější ke vzniku vlasů, protože po uzavření zůstává ve špičce trysky část lepidla. Jehlové ventily naproti tomu po uzavření lepidlo zcela vytlačí. Záleží také na tom, zda má tryska vrtaný kanálek nebo kapilární trubičku. Druhá jmenovaná zlepšuje tok lepidla, takže dochází k menší turbulenci, a tím i k menší šanci vzniku vlasů. V neposlední řadě může vedení tepla v trysce nebo ochranný kryt trysky proti průvanu výrazně zlepšit chování lepidla.

 

Aplikační hlava Volta


4. VNĚJŠÍ VLIVY


Vnější vlivy, jako je průvan od otevřených dveří, oken nebo výfukových systémů, kolísání přívodu stlačeného vzduchu nebo chlazené výrobní haly, mají negativní vliv na chování lepidla. Kontrolujte zejména přívod stlačeného vzduchu; měl by se trvale pohybovat v rozmezí 5-6 barů.

 

Porovnání přerušovaného nánosu


5. SPRÁVNÉ LEPIDLO


Lepidlo musí odpovídat danému použití. Pokud všechny výše uvedené úpravy nepřinesly požadovanou změnu, vyzkoušejte lepidlo s nižší viskozitou. Obraťte se na distributora technologie, který vám dokáže odborně poradit.

Správné nastavení přerušovaného nánosu lepidla může v delším časovém horizontu přinést výraznou úsporu lepidla a s ní i úsporu nákladů. Spolu s významnou úsporou energií (zejména spotřeba a úniky tlakového vzduchu) se investice do aplikačních hlav schopných přerušovaného nánosu, jakými jsou například aplikační hlava Volta nebo SpeedStar, snadno sama zaplatí.

 Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám