Sprejová aplikační hlava Aero zaručuje kvalitní a opakovatelný plošný nános lepidla v podobě spirálového spreje, který má velmi přesné okraje.

Sprejová aplikační hlava Aero zaručuje kvalitní a opakovatelný plošný nános lepidla v podobě spirálového spreje, který má velmi přesné okraje. Hlava je vhodná pro plošné lepení nepravidelných výrobků, u kterých nelze použít stěrbinové hlavy pro plošný nános. Aero umožňuje nastavit a regulovat všechny parametry lepení nezávisle, takže nános lepidla odpovídá přesně vašim požadavkům. Kromě toho se Aero snadno udržuje, snadno se integruje a lze ji použít i s robotickými systémy.

 

Sprejová hlava Aero

  

Hlavní výhody sprejové hlavy Aero

  • Opakovatelný plošný nános spirálového spreje lepidla s velmi přesným okrajem díky externímu ohřívači vzduchu
  • Nezávisle nastavitelné parametry aplikace pro přesně koordinovaný vzor nánosu
  • Úspora místa díky možnosti připavnit externí ohřívač vzduchu k hlavě vzdáleně
  • Snadná údržba díky rychlé výměně trysky a možnosti volitelného filtru lepidla
  • Systém izolace CoolTouch chrání pracovníky obsluhy a údržby před popálením při náhodném kontaktu
  • Přímá integrace a řízení prostřednictvím PLC

 

Plošný nános lepidla na tvarově složité výrobky 

Hlava Aero je jedinečná díky svému externímu ohřívači vzduchu. To znamená, že teplota sprejového vzduchu je řízena nezávisle na teplotě lepidla, což je rozhodujícím faktorem pro dosažený přesného okraje pří sprejování lepidla. Kromě teploty sprejového vzduchu jsou důležitými parametry také načasování přívodu vzduchu a jeho tlak. Tyto parametry se nastavují a řídí individuálně což je další zásadní faktor pro dosažení přesného nánosu lepidla. Šířka nástřiku je 6 až 90 mm. 

Provedení Aero s více aplikačními tryskami

 

Plošná aplikace tavných lepidel spirálovým sprejem s velmi přesným okrajem 

Aplikační hlava Aero je vhodná především pro sprejový nános tavných lepidel na výrobky s nestandardním tvarem či povrchem.Typickými aplikacemi jsou lepení čalounění interiérů automobilů nebo lepení izolačních materiálů ve stavebnictví. Hlava Aero dokáže v podobě sprejového nánosu aplikovat tavná a reaktivní lepidla a má tak široké spektrum uplatnění. Snadno si poradí i s lepidly s vysokou viskozitou, díky možnosti flexibilně řídit teplotu sprejového vzduchu.

Externí ohřívač vzduchu lze umístit několika způsoby


Hlava Aero má flexibilní montáž a snadnou integraci. Přátelí se i s robotickými pracovištěmi.

V závislosti na dané instalaci a dostupném prostoru lze externí ohřívač vzduchu namontovat vlevo, vpravo nebo vzdáleně od aplikační hlavy. Díky tomu dochází k úspoře prostoru ve výrobním systému. Sprejovou hlavu lze ovládat přímo prostřednictvím PLC pomocí standardního rozhraní 24 VDC. Hlava Aero je také vhodná pro použití s robotickými systémy. Nabízíme integrační sadu s odpovídajícími držáky a softwarem pro vybrané kolaborativní roboty.

Aero je k dispozici ve variantě jako samostatná hlava nebo hlava s více (až 10) aplikačními tryskami. Pro variantu s více tryskami je možné je možné objednat jejich vzdálenosti podle vašeho přání.

 

Aero má snadnou údržbu a ochranu proti popálení

Volitelný filtr lepidla v aplikační hlavě snižuje ucpávání trysek, a tím i nároky na údržbu. Použitý typ filtru SX a stříkací prvek AX Diamond S jsou kompatibilní s ostatními aplikačními hlavami Robatech, takže není třeba rozšiřovat inventář náhradních dílů. Když je třeba vyměnit trysku, jednoduše se povolí převlečná matice a tryska se snadno vymění. Hlava  Aero je vybavena izolací CoolTouch, která chrání personál před popálením v případě náhodného kontaktu.

Zaujala vás Aero? Chtěli byste se o Voltě dozvědět víc? Kontaktujte nás, rádi zodpovíme vaše dotazy. 

STÁHNOUT LETÁK


Mohlo by vás zajímat:

Systémy pro aplikaci tavných lepidel

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám