TECHNOLOGIE LEPENÍ

Automotive

Oblasti použití lepidel v automobilovém průmyslu jsou stejně mnohostranné jako samotné technologie lepení. Lepení v čím dál tím větší míře nahrazuje konvenční techniky, jakými jsou svařování, nýtování nebo šroubování. To nejen zvyšuje bezpečnost, ale také zjednodušuje mnoho pracovních procesů a zlepšuje tak ekonomickou úspornost.

Kaletech dodává výkonné systémy k lepení a nanášení vrstev pro díly karosérií a montované díly, jako jsou vnější zpětná zrcátka, obložení stropu, tlumicí a tepelně izolační díly, potahy sedadel, přední a zadní svítilny.

Typické aplikace v automobilovém průmyslu
  • Montáž karoserie
  • Montáž interiéru
  • Utěsnění reflektoru a světel
  • Montáž krytu kol
  • Lepení autoskel
  • Zvuková a tepelná izolace
  • Výroba automobilových baterií
  • Montáž pískových jader a forem ve slévárně pomocí PA
  • Lepení autoznaků
  • Lepení zámků

Co jsme dokázali vyřešit

Po rozkliknutí se zobrazí detaily jednotlivých případových studií

Nástřik koberce zadní sedačky pro prémiové vozy


Řídící jednotka komunikuje s průmyslovým robotem a lepidlo aplikuje v přesném množství a na požadovaných místech.

Více informací Méně informací Více informací

Automatické měření nánosu lepidla


Díky automatickému systému řízení nánosu lepidla jsme na zmetcích a materiálu umožnili našemu zákazníkovi ušetřit 35 000€ ročně.

Více informací Méně informací Více informací

Univerzální aplikační hlava pro variabilní výrobu


Technické řešení zákazníkovi umožňuje na jedné lince vyrábět více výrobků

Více informací Méně informací Více informací

Zadání

Přáním předního výrobce sedaček do automobilů bylo dodání technologie lepení schopného spolupracovat s průmyslovým robotem a automatizovat tak výrobu.

Řešení

Aplikační hlava nanáší sprejový nános lepidla. V závislosti na pohybu a poloze průmyslového robota cíleně vynechává místa nad otvory.  

Výsledky

Výsledkem je plně automatizované pracoviště s přesným nánosem lepidla v požadované vrstvě a na požadovaných místech.

Zadání

Přední výrobce čalounění pro automotive se na společnost Kaletech obrátil s požadavkem na realizaci automatizovaného měření nánosu lepidla pro čalounění na dveřní panely aut. Hlavním požadavkem zákazníka bylo, aby byl nános mezi dvěma vrstvami materiálů čalounění konstantní.

Řešení

Řešením bylo použití termokamery s pojezdem, která snímá a měří tloušťku lepidla. Vyhodnocuje a upozorňuje, zda je mimo vrstva mimo limit, či indikuje budoucí nesrovnalosti a vytváří report pro kontrolu kvality. Zařízení má možnost měnit parametry lepení online.

Výsledky

Nové řešení je nyní efektivnější z pohledu spotřeby lepidla a díky automatizovanému měření je stále kontrolována kvalita rovnoměrnosti jeho nánosu. Náš zákazník tak ročně ušetří 27 000€ na zmetcích a 8 500€ na spotřebovaném lepidle.

Zadání

Požadavkem zákazníka bylo dodání technologie lepení, která by umožňovala měnit parametry a šíři lepení podle potřeby jednotlivých výrobků.

Řešení

Řešením bylo sestavení unikátní aplikační hlavy se 78 moduly a planžetou, která umožňuje přerušovaný nános lepidla.

Výsledky

Zákazník může bez zastavování produkce a složitého seřizování stroje libovolně nastavit parametry a šíři lepení pro jednotlivé výrobky.

Co říkají naši zákazníci
Potřebujete poradit?