Vision je chytrá jednotka pro tavení termoplastických lepidel, umožňující vysoce kvalitní a přesné nanášení tavného lepidla.

Vision – nejmodernější tavná jednotka

Vision je chytrá jednotka pro tavení termoplastických lepidel, umožňující vysoce kvalitní a přesné nanášení tavného lepidla. Jedná se o nejnovější produkt společnosti Robatech. Inovativní panel pro připojení hadic FlexPort zajišťuje flexibilní a snadnou implementaci zařízení. Díky SmartTerminalu může obsluha snadno zjistit stav systému . S nejmodernější technologií izolace nemá Vision konkurenci v oblasti energetické spotřeby. S lepidlem zachází šetrně a efektivní využití teplené energie zaručuje rychlou připravenost k provozu.

Výhody tavné jednotky Vision

  • Nízké provozní náklady: nejnižší energetická spotřeba ve své třídě
  • Snadná implementace do výrobních celků díky panelu FlexPort
  • Integrace do systémů řízení výroby, ovládání přes počítač, tablet, nebo telefon
  • Smart Terminal: Informace o výrobě a stavu zařízení dostupné na první pohled
  • Snadný přístup ke všem komponentům souvisejícím s údržbou díky jedním dveřím
  • Zkrácení doby údržby
  • Vyšší bezpečnost obsluhy a údržby díky tepelné izolaci
  • Snížení degradace lepidla díky rovnoměrné distribuci tepla

 

Smart Terminal: Na první pohled dostupné informace o stavu zařízení a výrobě

Barevné LED diody na displeji indikují změny provozního stavu zařízení a zobrazují jeho aktuální úroveň naplnění lepidlem. Aniž by musela obsluha otevírat víko jednotky, může už z dálky vidět, zda tavící jednotka pracuje optimálně a kdy je třeba lepidlo znovu doplnit.

Sedmisegmentový displej zobrazuje aktuální tlak čerpadla a v případě poruchy okamžitě indikuje problém. Díky zobrazení aktuálního tlaku čerpadla může obsluhující pracovník okamžitě reagovat na změny a zajistit dodávání správného množství lepidla a spolehlivé lepení výrobků.

FlexPort: Flexibilita při plánování implementace hot-melt systémů

FlexPort je plně izolovaný panel pro připojení vyhřívaných hadic. Ty je možno připojit v několika úhlech po 45°. Vision tak lze umístit více způsoby a přiblížit se tak nanášecím hlavám. Tím se zkrátí požadovaná délka vyhřívané hadice.

Navzdory své vysoké tavicí kapacitě vyžaduje Vision málo prostoru a je proto vhodný i pro modernizaci stávajících systémů nanášení lepidla. FlexPort a variabilní upevnění dotykového displeje umožňují instalaci podélně nebo příčně. Vision je kompatibilní s vyhřívanými hadicemi a aplikačními hlavami vyrobenými společností Robatech po roce 2000.

Sofistikovaná izolace pro špičkovou energetickou účinnost

Vision dosahuje vynikající energetické bilance. Inovativní izolace kolem tavicí nádrže účinně snižuje tepelné ztráty. Oproti jiným tavným jednotkám své třídy je spotřeba energie snížena až o 30 procent. Topný výkon je regulován rychle a přesně pomocí dvou topných zón. Díky tomu je lepidlo roztaveno šetrně a nepřehřívá se.

Kvalitní lepené spoje a vysoká spolehlivost procesů

Díky rychle se spínajícímu pístovému čerpadlu jsou tlakové podmínky stabilní a čerpadlo pracuje s minimálním proklikem. Výhodná distribuce tepla mezi čerpadlem a distributorem lepidla udržuje viskozitu lepidla na konstantní úrovni. Oba faktory jsou zásadní, pro rovnoměrný a opakovatelný nános tavného lepidla na výrobek. Pokud systém zůstává v provozu, šikmé dno v tavicí nádrži způsobí, že nečistoty v lepidle klesnou do sběrné oblasti a nebudou distribuovány k výrobku.

Ochrana personálu a výroby

Vision lze plně integrovat do  výrobních systémů. V tomto případě je tavná jednotka lepidla ovládána vzdáleně přes WLAN nebo hostitelský zdroj,  včetně automatického doplňování lepidla RobaFeed. Izolační kryty a automatický plnicí systém chrání obsluhu a údržbu před popálením. Díky automatickému doplňování se také eliminuje riziko vniknutí nečistot do systému.

Design navržen pro rychlou údržbu

Odstávky související s údržbou by měly být co nejkratší. Z toho důvodu má Vision všechny součásti související s údržbou přístupné jedním otvorem. Jinak časově náročné čištění nádrže je u Visionu snadné. Pomocí čisticí zátky lze rychle a kvalitně odstranit zbytky lepidla a nečistoty, které se pronikli do sběrné oblasti na dně nádrže.

Jednoduchá integrace a provoz systému

Vision je připravený na Průmysl 4.0 . Celý systém je možno pomocí programu RobatehControlSystem (RCS) integrovat do systémů řízení výroby a mít tak dokonalý přehled o produkci, zmetcích a prediktivní údržbě. Systém má i vlastní kontrolu kvality díky čidlům snímajícím přítomnost lepidla. RCS nabízí otevřená rozhraní a podporuje celou řadu standardizovaných protokolů Fieldbus pro přímou integraci systému. Rozsah funkcí souvisejících s procesem lepení lze kdykoli rozšířit pomocí softwarového klíče.


Mohlo by vás zajímat:

Systémy pro aplikaci tavných lepidel

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám