Nástřik koberce zadní sedačky pro prémiové vozy

Řídící jednotka komunikuje
s průmyslovým robotem a lepidlo aplikuje
v přesném množství a na požadovaných místech.

Více informací Méně informací Více informací

Automatické měření nánosu lepidla

Díky automatickému systému řízení nánosu lepidla jsme na zmetcích
a materiálu umožnili našemu zákazníkovi ušetřit 35 000€ ročně.

Více informací Méně informací Více informací

Univerzální aplikační hlava pro variabilní výrobu

Technické řešení zákazníkovi umožňuje na jedné lince vyrábět více výrobků

Více informací Méně informací Více informací

Zadání

 Přáním předního výrobce sedaček do automobilů bylo dodání technologie lepení schopného spolupracovat s průmyslovým robotem a automatizovat tak výrobu.

Řešení

Aplikační hlava nanáší sprejový nános lepidla. V závislosti na pohybu a poloze průmyslového robota cíleně vynechává  místa nad otvory.  

Výsledky

 Výsledkem je plně automatizované pracovišetě s přesným nánosem lepidla v požadované vrstvě         a na požadovaných místech.

Zadání

Přední výrobce čalounění pro
automotive se na společnost Kaletech obrátil s požadavkem         na realizaci automatizovaného měření nánosu lepidla pro čalounění na dveřní panely aut. Hlavním požadavkem zákazníka bylo, aby byl nános mezi dvěma vrstvami materiálů čalounění konstantní.

Řešení

Řešením bylo použití termokamery    s pojezdem, která snímá a měří tloušťku lepidla. Vyhodnocuje            a upozorňuje, zda je mimo vrstva mimo limit, či indikuje budoucí nesrovnalosti a vytváří report pro kontrolu kvality. Zařízení má možnost měnit parametry lepení online.

Výsledky

Nové řešení je nyní efektivnější          z pohledu spotřeby lepidla a díky automatizovanému měření je stále kontrolována kvalita rovnoměrnosti jeho nánosu. Náš zákazník tak ročně ušetří 27 000€ na zmetcích a 8 500€ na spotřebovaném lepidle.

Zadání

Požadavkem zákazníka bylo dodání technologie lepení, která by umožňovala měnit parametry a šíři lepení podle potřeby jednotlivých výrobků.

Řešení

Řešením bylo sestavení unikátní aplikační hlavy se 78 moduly a planžetou, která umožňuje přerušovaný nános lepidla.

Výsledky

 Zákazník může bez zastavování produkce a složitého seřizování stroje libovolně nastavit parametry a šíři lepení pro jednotlivé výrobky.

Robotická aplikace disperze pro výrobce nábytku

Automatizace pracoviště umožnila zákazníkovi ušetřit na jedné směně 6 pracovníků, které nyní může využít pro jiné výrobní činnosti

Více informací Méně informací Více informací

Retrofit do padesát let starého stroje na výrobu bednění

Díky řešení od Kaletechu ušetřil zákazník náklady za konstruování nové výrobní linky

Více informací Méně informací Více informací

Etiketování lahví s variabilním počtem spojů

Program automaticky určí počet aplikovaných nánosů podle výrobního programu

Více informací Méně informací Více informací

Zadání

Výrobce nábytku oslovil Kaletech s požadavkem na dodání technologie pro aplikaci studeného lepidla pro ukotvení konstrukčních šroubů, které bylo doposud řešeno manulně.

Řešení

Řešením byl systém automatického nánosu disperzního lepidla zapomocí průmyslového robota. Řídící jednotka lepícího zařízení komunikuje s robotem a přesně aplikuje lepidlo v požadovaném množství v závislosti na jeho pohybu.

Výsledky

Díky tomuto řešení získal zákazník pracovistě pracující s udržitelnou kvalitou a vyšší produkcí. Ušetřil tak 6 pracovníků, které nyní může využít pro jiné výrobní činnosti.

Zadání

 Požadavkem zákazníka byl upgrade padesát let stareho stroje na výrobu bednění. Oproti standardní výrobě bylo třeba olepit hrany, aby do bednění nevnikala vlhkost.

Řešení

Kaletechu se podařilo sesynchronizovat chod stroje s moderním systémem lepení, a  původní stroj tak opět uvést ke konkurenceschopnosti. 

Výsledky

Díky retrofitu může zákazník svoji výrobní technologii používat i nadále. Vyhnul se tak potřebě rozsáhle investice za novou výrobní linku

Zadání

Přáním zákazníka bylo dodání technologie lepení pro etiketování lahví. Požadavkem byla její univerzálnost a možnost použití pro více druhů produktů, každý s jiným počtem spojů.

Řešení

Řešením bylo použití sedmi aplikačních modulů pro nános sprejového lepidla a propojení řidící jednotky s PLC programem výroby. 

Výsledky

           Moduly aplikují lepidlo             v požadované výšce podle konkrétního výrobku. Vše je řízeno automaticky a není nutné měnit seřízení stroje. 

Lepení kartonových obalů s variabilní výškou

Aplikační hlava se automaticky nastaví do požadované polohy v závislosti na velikosti balení

Více informací Méně informací Více informací

Lepení broušených AKU cihel se zvukovou neprůzvučností

Ušetření času, místa i výrobních nákladů pomocí volby lepšího lepidla a optimalizace procesu

Více informací Méně informací Více informací

Aplikace sprejového lepení na zdravotnický materiál

Univerzální řešení technologie umožňuje výrobu velkého množství variant produktů.

Více informací Méně informací Více informací

Zadání

Přáním zákazníka bylo dodání technologie lepení pro výrobu obalů různé výšky v zásvislosti na objemu balení. 

Řešení

Řešením bylo použití housenkového nánosu lepidla pomocí hlavy, která automaticky mění svojí výšku podle daného výrobku.

Výsledky

             Moduly aplikují lepidlo           v požadované výšce, podle konkrétního výrobku. Vše je řízeno automaticky, výroba může fungovat ve velkém objemu balíků, a není nutné měnit seřízení stroje. 

Zadání

Jeden z největších českých výrobců stavebních hmot oslovil Kaletech s požadavkem lepení zvukové izolační vaty mezi dvě části akustických cihel. Jednalo se o vylepšení již existující výroby.

Řešení

Kaletech nabídl řešení v podobě výměny PUR pěny za tavné lepidlo a optimalizace procesu. Z hlediska funkčnosti bylo tavné lepidlo stejně vhodné, jako PUR pěna.

Výsledky

Výsledkem bylo rapidní zrychlení výroby jednoho kusu, díky rychlešímu zasychání lepidla. Kromě času výroby jednoho kusu zákazník ušetřil i místo ve výrobní hale, díky odstranění několika desítek metrů pásu pro zasychání.

Zadání

Výrobce zdravotnického materiálu pro operační sály se na společnost Kaletech obrátil s požadavkem řešení pro lepení nepropustné membrány a netkané textilie.

Řešení

Řešením bylo použití sprejového nánosu lepidla. Bylo nutné nastavit vhodnou vrstvu lepidla, které           se přichytí k pokožce pacienta optimální silou, a zároveň zaručí      nepropustnost materiálu. Fixní                 aplikační hlavy se zapínají                 v závislosti na požadované velikosti produktu.

Výsledky

Na komplexní výrobní lince je možné vyrábět až 86 různých výrobků při použití stejných zařízení.

Výroba filtrů pro dýchací masky FFP3

Díky řešení s kolaborativním robotem dokáže zákazník za směnu vyrobit více než 1500 masek s nejvyšším stupňem ochrany dýchacích cest.

Více informací Méně informací Více informací

Automatizace procesu lepení žehlících prken

Přechod z ručního pracoviště
na automatické umožnil zákazníkovi ušetřit 25% nákladů na lepidlo a 4 pracovníky výroby

Více informací Méně informací Více informací

Zprovoznění výroby učebnic pro ministerstvo školství v Kuvajtu

Díky včasnému zásahu našeho experta se podařilo našemu zákazníkovi udržet si klíčového zákazníka své pobočky na Arabském poloostrově.

Více informací Méně informací Více informací
Zadání

Přáním zákazníka bylo vytvoření řešení pro vytvoření složence filtru    a jeho ukotvení v plastovém těle při aplikanční teplotě 110°C.

Řešení

Řešením bylo použití aplikační hlavy připevněném ke kolaborativnímu robotu, který spolupracuje s operátorem výroby. Bylo nutné vybrat vhodné lepidlo a nastavit optimální dávkování pro složence s širokým tolerančním polem rozměrů.

Výsledky

      Takto nastavená technologie                   komunikuje s robotem             a automaticky dávkuje lepidlo podle potřeby. Za jeden den dokáže vyprodukovat více než 3000 kusů filtrů.


Zadání

Přáním zákazníka byla optimalizace již stávajícího procesu lepení žehlících prken, který probíhal pomocí ruční aplikační pistole.

Řešení

Řešením byl přechod na automatickou výrobní linku. Pevně umístěné aplikační hlavy dávkují lepidlo v přesném konstantním množství a rychlejším výrobním taktu.

Výsledky

Díky novému řešení mohl zákazník ušetřit čtvrtinu nákladů na spotřebu lepidila a 4 pracovníky výroby, které mohl využít v jiných částech výrobního procesu.


Zadání

Díky úspěšné realizaci projektu v australském Sydney byla naše společnost oslovena pro zprovoznění tiskařské výroby učebnic v Kuvajtu. Problém tentokrát netkvěl pouze ve správné aplikaci lepidla, ale v nastavení výroby, jako takové. Stroje byly více než 50 let staré a obsluha neměla dostatek znalostí a zkušeností.  

Řešení

S ohledem na typ papíru bylo nutné nejprve správně nastavit frézování hřbetu knihy. Dalším krokem byla volba správného lepidla, v tomto případě reaktivní PUR. Lepidlo je nutné aplikovat ve vrstvě správné a konstantní tloušťky. Posledním krokem bylo vytvoření přepravní dráhy, na které má lepidlo čas ztuhnout, a vazba se při manipulaci nerozlepí.

Výsledky

I přes krátký čas vytyčený Kuvajtskou vládou na zprovoznění, jazykovou a kulturní bariéru a zastaralou výrobní techniku, se nakonec podařilo výrobu zprovoznit v požadované kvalitě. Finální produkt byl schválen ministerstvem školství, které tvoří 90% odbytu našeho zákazníka, a je tak jeho klíčovým odběratelem.

Kašírování horní desky kufru automobilu

Plošný sprejový nános lepidla na kompozitní materiál a textil
Potřebujete poradit?