Od instalace Perfect Fold neřeší Solpap křivost ohybu a nemá na tuto vadu žádnou reklamaci. Kromě nulových reklamací, jsou krabice celkově rovnější a zákazníci spokojenější.

Technologie Perfect Fold

Společnost Solpap patří mezi přední české výrobce přepravních a prodejních obalů z vlnitých lepenek. Během roku vyrobí více než 15 milionů kusů obalů v tisících různých provedeních, pevnostech, rozměrů a potisků pro zákazníky z celé republiky. Vlajkovou lodí podniku jsou krabice s oboustranným potiskem. Tradice této rodinné firmy sahá až do roku 1938.

„Při tak vysokém objemu výroby je pro nás snižování zmetkovitosti a reklamací velmi důležité“ popisuje Milan Jiruška – výrobně technický ředitel Solpapu. „Při ohýbání kartonu vznikají zpětné síly, které způsobují jeho praskání a také opotřebení nástrojů. Když jsme tedy v zahraniční kartonážce viděli systém pro aplikaci změkčovací kapaliny, velmi nás toto řešení zaujalo. Chtěli jsme vylepšil ohyb v rylu a snížit počet reklamací kvůli křivosti“ doplňuje.

Aplikátor změkčovací kapaliny Perfect Fold

„S firmou Kaletech spolupracujeme již řadu let a máme dobré zkušenosti. S jejich technologií Robatech pro nános lepidel i komunikací jsme dlouhodobě spokojeni. Když přišla nabídka na systém Perfect Fold, hned jsme věděli, že by pro nás mohlo být to pravé“ vysvětluje situaci obchodní ředitel Solpapu Jiří Horák.

Perfect Fold bezkontaktně aplikuje změkčovací kapalinu na dvě linie obalu určené k přeložení. Změkčovací kapalina snižuje tuhost lepenky, díky čemuž ji lze ohnout přesně v překládacích hranách a bez větší námahy. Dochází k minimalizaci zpětných sil. Skládací stroje tak mohou pracovat vysokou výrobní rychlostí a s nižšími nároky na jejich nastavení. Nedochází k praskání kartonu v místě ohybu, vzniku mezer mezi chlopněmi a jejich překrývání.

Obchodní ředitel Solpapu Jiří Horák

Perfect Fold se skládá z dávkovací jednotky, dvou aplikačních tryskových hlav Sempre 30, jejich řízení jednotkou AS 50 a dotykového ovládacího panelu umístěného poblíž řídícího pracoviště linky. Čerpadlo a přídavná nádrž v dávkovací jednotce umožňují nepřetržitý provoz i při výměně nádob s kapalinou. Převodník I/P zajišťuje, že je na produkt aplikováno vždy správné množství kapaliny, a to i přes měnící se rychlost linky.

„Celý proces byl vlastně velmi rychlý. Poptávku na systém jsme dostali v květnu a začátkem srpna již byl plně funkční“ říká Tomáš Langer, projektový manažer Kaletechu. „Díky jednoduchosti systému, dobrým vztahům s výrobcem a výborné spolupráci Solpapu jako zákazníka stačil pro instalaci systému jeden den během letní odstávky a jeden den zaškolení po ní. Fungoval bez potíží“.

Společnost Solpap

A jak hodnotí podnik řešení po 7 měsících provozu? Milan Jiruška to popisuje následovně: „Co se implementace týče, naplnila naše očekávání. Velmi nás potěšila rychlost a jednoduchost nasazení. Do provozu jsme prakticky vůbec nemuseli zasahovat.“

A co přínosy pro výrobu? „Od instalace Perfect Fold neřešíme křivost ohybu a nemáme na to žádnou reklamaci. Dřív se krabice ohýbaly mimo ryl podle vlny uvnitř lepenky. Čím vyšší krabice, tím větší byla výsledná křivost. Zatím došlo ke snížení těchto reklamací o 100 % a věříme, že to tak vydrží. Kromě nulových reklamací, jsou krabice celkově rovnější a zákazníci spokojenější. Neřešíme ani upozornění, že jsou krabice křivě slepené. Technologie plně naplnila naše očekávání a jsme s ní spokojeni“ shrnuje nasazení nové technologie Jiří Horák.Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám