Využijte svůj systém lepení s vyšší čistotou, bezpečností a mírou integrace díky řešení, které navíc šetří vaše peníze.

Blog: 4 důvody, proč používat systém automatického doplňování lepidla

Systém automatického doplňování granulového lepidla RobaFeed3 a zásobník na lepidlo GlueFill je oblíbeným doplňkem systémů pro nanášení tavných lepidel. V následujícím článku bychom vám rádi představili 4 hlavní oblasti, ve kterých vám technologie automatického doplňování lepidla usnadní každodenní starosti s vaší výrobou, ať už se jedná o nové systémy nebo doplnění systémů stávajících.

 

1. ČISTOTA


Pokud působíte v oblasti průmyslu, kde jsou kladeny vyšší nároky na čistotu výrobního prostředí, může vám systém automatického doplňování lepidla ušetřit mnoho starostí. Díky němu se totiž vyhnete jevům jako jsou znečištěný plnící otvor tanku tavné jednotky, její přeplnění nebo granule lepidla rozsypané kolem na podlaze.

Správně naplněný tank jednotky

Zvláště přeplňování tanků tavných jednotek může vést k problémům. Dochází k němu často, snad i v dobré víře, obvykle je ale motivací pouze snaha usnadnit si práci. Důsledky jsou následující. Granulát se přilepí na víčko a okraj nádrže, roztaví se a připeče se. Víčko a okraj nádrže se slepí dohromady. Roztavené lepidlo začne přetékat přes okraje tanku. Stéká po vnější straně tanku a postupně zaplňují vnitřek tavné jednotky. Výsledkem je časově náročná oprava při příštím servisu zařízení, v horších případech vyřazení jednotky z provozu a výpadek výroby.

Přeplněný tank kontaminovaný lepidlem


Přestože je otvor tanku dostatečně velký pro pohodlné ruční plnění, může se stát, že se granule lepidla jednou za čas rozsypou. K tomu může dojít jednak z neopatrnosti nebo pokud je jednotka ve výrobním systému instalována tak, že je obtížně přístupná. V extrémních případech může granulát lepidla kontaminovat i samotné výrobky.


2. ÚSPORA NÁKLADŮ


Pořizovací náklady systému pro automatické doplňování lepidla RobaFeed 3 a nádoby na granulát GlueFill se pohybují v nižších desítkách tisíc korun. Oproti tomu ale přinášejí nezanedbatelnou úsporu provozních nákladů a nákladů na pořízení tavné jednotky.
Díky automatickému doplňování lepidla si můžete zvolit tavnou jednotku s přesně dimenzovanou tavicí kapacitou. Její pořízení je levnější než pořízení tavicího zařízení s velkým tankem a spotřebuje také méně elektrické energie. Do nádrže se totiž přivádí a taví pouze takové množství lepidla, které je v procesu skutečně zapotřebí. Také se vyhnete jevům jako znečištění lepičky a výrobního prostředí v důsledku špatného doplňování lepidla, čímž ušetříte peníze za intenzivnější údržbu.


3. BEZPEČNOST


V závodech s přísnými bezpečnostní předpisy na ochranu pracovníků obsluhy je automatický systém doplňování lepidla nejlepší volbou. Systémy Robatech se snaží riziko popálení pracovníku co nejvíce eliminovat bezpečnostními prvky jako je izolace CoolTouch nebo těsněním tanku a jeho okolí. I přes to je však toto riziko reálné. Především při doplňování lepidla, kdy dojde k otevření víka tavné nádrže a může dojít ke kontaktu s jejím horkým povrchem nebo roztaveným lepidlem.

Snadné a bezpečné doplňování lepidla

Dalším bezpečnostním argumentem, který hovoří ve prospěch automatického doplňování, je eliminace vdechnutí výparů z lepidla. Zde záleží především na typu lepidla. Ačkoli tavná lepidla obecně nejsou toxická, může být přímý kontakt s výpary lidem nepříjemný. Vaši kolegové jistě ocení, že je nemusí vdechovat.


4. ÚPLNÁ INTEGRACE A KOMPATIBILITA


Integrujete systém pro nanášení lepidla do výrobního stroje nebo jste výrobcem takových strojů? Pak jistě oceníte možnost doplňovat lepidlo automaticky. Vyhnete se totiž nutnosti zastavení výrobního procesu v důsledku narušení bezpečnostních zón během ručního doplňování.

Snadná integrace


Při navrhování nových lepicích systémů doporučujeme automatické doplňování lepidla ve všech případech, kdy vyhodnotíme, že vám přinese výše zmíněné výhody. Rádi vám pomůžeme i s dodatečnou montáží. Automatický plnicí systém lepidla je kompatibilní s tavnými jednotkami Concept, Vision a JumboFlex a také s podobnými zařízeními ostatních výrobců. Dovybavení je možné provést rychle. Již po půl dni se můžete těšit z větší čistoty, bezpečnosti a efektivity.

Pokud byste měli zájem dozvědět se systému pro automatické doplňování lepidla více a integrovat jej do své výroby, obraťte se na nás přes náš kontaktní formulář.Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám