Systémy pro nanášení studených lepidel

Nanášení studeného lepidla

Jedním ze způsobů průmyslového lepení je aplikace studených lepidel či lepení za studena. Jedná se především o nános disperzních a reaktivních studených lepidel. Studené lepení najde uplatnění například při výrobě obalových polotovarů. Je však nutné brát v úvahu čas potřebný pro odpaření vody a polymerování lepidla.

V závislosti na typu systému a typu lepidla se používají pístová čerpadla s nízkou pulzací nebo přesná zubová čerpadla. Pro lepidla na bázi vody jsou k dispozici tlakové nádoby, pístová a membránová čerpadla. V našich zařízeních je možné zpracovávat disperzní lepidla a jednosložkové PUR lepidlo.

Aplikační jednotka studených lepidel CXU 110 GRU
Aplikační jednotka studených lepidel CXU 110 GRU

Aplikační jednotka studených lepidel CXU 110 GRU

Pro nejvyšší požadavky na kvalitu a snadnou údržbu.

Více informací Méně informací Více informací
Pístová pumpa CXT
Pístová pumpa CXT

Pístová pumpa CXT

Odolná robustní pístová čerpadla vhodné pro přerušované nánosy studených lepidel.

Více informací Méně informací Více informací
Zubové čerpadlo pro přesné řízení a měření toku lepidla
Zubové čerpadlo pro přesné řízení a měření toku lepidla

Zubové čerpadlo

Přesné řízení a měření toku lepidla díky zubovým čerpadlům Robatech.

Více informací Méně informací Více informací

Aplikační jednotka studených lepidel Robatech CXU 110 GRU je navržena pro čerpání disperzních lepidel viskozitou do 12 500 mPas. Rychlé spínací časy a regulátor tlaku zajišťují přesnou a konzistentní aplikaci lepidla. Modulární, ale kompaktní design umožňuje flexibilní použití a jednoduchou, ale efektivní údržbu. Lepidlo je dávkováno pomocí pneumaticky ovládaného, dvojčinného pístového čerpadla. Aplikační jednotka CXU 110 GRU je navržena pro rychlé aplikace a může dodávat až 110 litrů za hodinu v závislosti na typu lepidla. Díky svému modulárnímu a flexibilnímu designu lze snadno přizpůsobit aplikaci. CXU 110 GRU je vhodná zejména pro rychlé aplikace. Své využití nalezne grafickém a obalovém průmyslu. Mezi typické aplikace patří uzavírání skládacích krabic, obálek a papírových tašek. Své oplatnění najde i v grafickém průmyslu. Aplikační jednotka je navržena jako nástěnné čerpadlo a je namontována přímo na stroj nebo na zeď pomocí držáku.

Zobrazit detail

Díky více variantám převodu své převodovky pokrývají pístové pumpy CXT široké spektrum požadavků na tlak a objem naneseného lepidla. K dispozici jako kompletní zařízení namontované v nádrži o objemu 20 litrů. Dvojité filtry (hrubé a jemné) zabraňují vstupu cizích částic do aplikátorů. Údržba zařízení je rychlá a snadná a aplikátory lze jednotlivě propláchnout bez čištění celého systému. Objem dávkovaného lepidla je konstantní díky regulátor rychlosti, který tak zaručuje stejnou kvalitu výrobků. K dispozici je také široká nabídka příslušenství. Pumpa CXT je vhodná pro zpracování kapalných lepidel a jiných kapalin na vodní bázi s nízkou a střední viskozitou.

Zobrazit detail

Zubová čerpadla dokážou vyvinout velmi vysoký tlak. Tato vlastnost je zásadní, zejména u konzistentních plošných nánosů. Systémy zubových čerpadel Robatech jsou vysoce dynamické v závislosti na verzi motoru. K dispozici je také volitelná regulace tlaku, která brání hromadění lepidla. Objem aplikovaného lepidla je upravován v závislosti na rychlosti aplikace a na rychlosti stroje. Čerpadlo je možné nakonfigurovat přesně podle vašich potřeb. Celý proces lepení můžete kompletně řídit otáčkami čerpadla prostřednictvím snadno ovladatelného ovládacího panelu RobaVis nebo TRM.

Zobrazit detail
Tlakové nádoby Robatech
Tlakové nádoby Robatech

Tlakové nádoby

Vhodné pro zpracování studených lepidel s nízkou viskozitou.

Více informací Méně informací Více informací
Hadice pro studená lepidla
Hadice pro studená lepidla

Hadice pro studená lepidla

Spolehlivé a odolné hadice dopraví lepidlo tam kam potřebujete.

Více informací Méně informací Více informací
Aplikační hlavy Sempre - tryskové elektricky řízené hlavy pro studená lepidla
Aplikační hlavy Sempre - tryskové elektricky řízené hlavy pro studená lepidla

Aplikační hlavy Sempre

Elektricky řízené tryskové hlavy pro studená lepidla s širokým spektrem viskozity.

Více informací Méně informací Více informací

Aplikování lepidla pomocí tlakových nádob Robatech splňuje potřeby řady aplikací a je nákladově velmi efektivní. Tlakové nádoby se často používají v v grafickém průmyslu a při výrobě kartonových obalů a skládání krabic. Velkoplošný jemný filtr zabrání částečkám nečistot v ucpání aplikačních hlav. Nádrž má kapacitu 10itrů a snadno se čistí. Pracovní tlak je možné nastavit od 1 do 6 barů. 

Zobrazit detail

Hadice pro studené lepidlo Robatech jsou odolné proti korozi a difúzi par. Mohou být dodávány v různých velikostech a délkách a jsou vhodné pro dvě skupiny tlaků tlaky: Nízkotlaké hadice do 6 bar, vysokotlaké hadice do 100 bar. Náš sortiment obsahuje vše od textilních hadic s velkým průměrem a rychloupínákem až po PE hadice s menším průměrem. Hadice na studené lepidlo vyrobené společností Robatech si hravě poradí s velkou přepravní vzdáleností lepidla a jsou spolehlivé.

Zobrazit detail

Odolné aplikační hlavy zvyšují efektivitu a produktivitu díky rychlému spuštění pomocí funkce CleanStart. Hlavy Sempre pro studené lepidlo vynikají svými malými instalačními rozměry a zajišťují vysokou kvalitu produktu díky precizní aplikaci lepidla s čistým odříznutím. Hlavy jsou vhodné pro bodové, přerušované i kontinuální nanášení disperzních lepidel. Díky kompaktní konstrukci jej lze snadno a flexibilně integrovat i do systémů s omezeným prostorem. Své uplatnění najdou především v polygrafii a obalovém průmyslu díky přesné aplikaci lepidla a vysokým spínacím frekvencím. K dispozici jsou hlavy Sempre 6 vhodné pro disperzní lepidla s viskozitou do 500 mPas a Sempre 15 a 30 pro disperzní lepidla s viskozitou do 4000 mPas.

Zobrazit detail
Aplikační hlavy ACX
Aplikační hlavy ACX

Aplikační hlavy ACX

Jednočinné elektropneumatické tryskové hlavy pro aplikaci disperzních lepidel.

Více informací Méně informací Více informací
Aplikační hlavy CX 300 pro nanášení studeného lepidla
Aplikační hlavy CX 300 pro nanášení studeného lepidla

Aplikační hlavy CX 300

Dvojčinné elektropneumatické tryskové hlavy pro aplikaci disperzních a reaktivních lepidel.

Více informací Méně informací Více informací
Změkčovač vlnité lepenky PerfectFold
Změkčovač vlnité lepenky PerfectFold

Změkčovač vlnité lepenky PerfectFold

Dosáhněte přesného a kvalitního ohybu hran bez praskání při výrobě kartonových obalů z vlnité lepenky.

Více informací Méně informací Více informací

Tato tryskací hlava s konfigurovatelnou velikostí trysek je vhodná pro procesy používající lepidla s viskozitou od 100 do 5 000 mPas. Díky své modulární konstrukci je flexibilní a snadno implementovatelná do výrobních celků. Spínací frekvence hlavy činí až 80 sepnutí za sekundu. Hydraulický tlak až 100 bar. Díky integrovanému jemnému nastavení dokáže dávkovat velmi přesné množství lepidla.

Zobrazit detail
CX 300 je pneumatická tryskací hlava pro nanášení studeného lepidla ve velmi přesných bodových a housenkových vzorech bez dotyku s povrchem. Reakční doba hlavy činí 10 milisekund, díky čemuž dokáže vytvořit až 40 bodů lepidla za sekundu. Je vhodná pro zpracování lepidel s viskozitu lepidla od 100 do 50 000 mPas.
Zobrazit detail

Systém PerfectFold umožňuje přesné a rychlé skládání kartonů z vlnité lepenky. Dosahuje toho díky nánosu změkčovací kapaliny SpeedUp, která umožní snadnější ohyb kartonu a zamezuje jeho praskání. Toto patentované řešení Vám umožní výrazně zvýšit rychlost a spolehlivost výroby kartonových obalů. Systém PerfectFold lze snadno implementovat a jeho obsluha je jednoduchá.

MĚKKÉ OHYBOVÉ HRANY UMOŽŇUJÍ PŘESNÉ PŘELOŽENÍ KARTONU

PerfectFold během výroby kartonových obalů z vlnité lepenky bezkontaktně aplikuje změkčovací kapalinu na dvě linie určené k přeložení. Změkčovací kapalina snižuje tuhost lepenky, díky čemuž ji lze ohnout přesně v překládacích hranách a bez větší námahy. Dochází k minimalizaci zpětných sil. Skládací stroje nebo inlinery tak mohou pracovat vysokou výrobní rychlostí a s nižšími nároky na jejich nastavení. Nedochází k praskání kartonu v místě ohybu, vzniku mezer mezi chlopněmi a jejich překrývání.

Přesně složené kartonové obaly

 

Výhody, které Vám přinese systém PerfectFold

  • Vysoká stabilita procesu – méně přerušení výroby a zmetků díky snazšímu ohýbání kartonu
  • Přesné vnitřní rozměry výsledných balení zamezení vzniku mezer mezi chlopněmi a jejich překrývání
  • Zamezení praskání kartonu v místě ohybu
  • Vysoká rychlost výroby a méně časté výměny rýhovacího nástroje díky měkkým ohybovým hranám
  • Zjednodušení procesu skládání, díky potřebě nižší síly pro přehnutí
  • Rychlá instalace a snadné ovládání

 

Aplikace změkčovací kapaliny

 

RYCHLÁ IMPLEMENTACE A SNADNÉ OVLÁDÁNÍ

PerfectFold se skládá z přívodní jednotky, dvou aplikačních tryskových hlav Sempre 30, řízení nánosu AS 50 a externího dotykového ovládacího panelu.

Čerpadlo a přídavná nádrž v přívodní jednotce umožňují nepřetržitý provoz i při výměně nádob s kapalinou. Převodník I/P zajišťuje, že je na produkt aplikováno vždy správné množství kapaliny, a to i přes měnící se rychlost výroby.

 

Přesné vnitřní rozměry finálního balení

 

ZMĚKČOVACÍ KAPALINA SPEEDUP

SpeedUp je změkčovací kapalina, která do vlnité lepenky rychle proniká a po složení nezanechává žádné stopy. SpeedUp je speciálně navržena pro PerfectFold. Umožňuje dokonalý výsledek skládání se zárukou přesných vnitřních i vnějších rozměrů. Výsledné produkty do balení skvěle pasují, což Vaši zákazníci velmi ocení.

Změkčovací kapalina SpeedUp je dostupná ve 25litrových nádržích a 1000litrových IBC kontejnerech přímo z dílny Robatechu.

STÁHNOUT LETÁK

Pokud i Vy máte zájem o zefektivnění Vaší výroby kartonových obalů, kontaktujte nás. Rádi Vám se vším pomůžeme! 

Zobrazit detail

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám