Dosáhněte přesného a kvalitního ohybu hran bez praskání při výrobě kartonových obalů z vlnité lepenky.

Změkčovač vlnité lepenky Perfect Fold

Systém Perfect Fold umožňuje přesné a rychlé skládání kartonů z vlnité lepenky. Dosahuje toho díky nánosu změkčovací kapaliny SpeedUp, která umožní snadnější ohyb kartonu a zamezuje jeho praskání. Toto patentované řešení Vám umožní výrazně zvýšit rychlost a spolehlivost výroby kartonových obalů. Systém Perfect Fold lze snadno implementovat a jeho obsluha je jednoduchá.

MĚKKÉ OHYBOVÉ HRANY UMOŽŇUJÍ PŘESNÉ PŘELOŽENÍ KARTONU

Perfect Fold během výroby kartonových obalů z vlnité lepenky bezkontaktně aplikuje změkčovací kapalinu na dvě linie určené k přeložení. Změkčovací kapalina snižuje tuhost lepenky, díky čemuž ji lze ohnout přesně v překládacích hranách a bez větší námahy. Dochází k minimalizaci zpětných sil. Skládací stroje nebo inlinery tak mohou pracovat vysokou výrobní rychlostí a s nižšími nároky na jejich nastavení. Nedochází k praskání kartonu v místě ohybu, vzniku mezer mezi chlopněmi a jejich překrývání.

Přesně složené kartonové obaly

 

Výhody, které Vám přinese systém Perfect Fold

  • Vysoká stabilita procesu – méně přerušení výroby a zmetků díky snazšímu ohýbání kartonu
  • Přesné vnitřní rozměry výsledných balení zamezení vzniku mezer mezi chlopněmi a jejich překrývání
  • Zamezení praskání kartonu v místě ohybu
  • Vysoká rychlost výroby a méně časté výměny rýhovacího nástroje díky měkkým ohybovým hranám
  • Zjednodušení procesu skládání, díky potřebě nižší síly pro přehnutí
  • Rychlá instalace a snadné ovládání

 

Aplikace změkčovací kapaliny

 

„Od instalace Perfect Fold neřešíme křivost ohybu a nemáme na to žádnou reklamaci. Zatím došlo ke snížení těchto reklamací o 100 % a věříme, že to tak vydrží. Kromě nulových reklamací, jsou krabice celkově rovnější a zákazníci spokojenější. Technologie plně naplnila naše očekávání a jsme s ní spokojeni“ shrnuje obchodní ředitel Solpap s.r.o. Ing Jiří Horák v případové studii.

 

RYCHLÁ IMPLEMENTACE A SNADNÉ OVLÁDÁNÍ

Perfect Fold se skládá z přívodní jednotky, dvou aplikačních tryskových hlav Sempre 30, řízení nánosu AS 50 a externího dotykového ovládacího panelu.

Čerpadlo a přídavná nádrž v přívodní jednotce umožňují nepřetržitý provoz i při výměně nádob s kapalinou. Převodník I/P zajišťuje, že je na produkt aplikováno vždy správné množství kapaliny, a to i přes měnící se rychlost výroby.

 

Přesné vnitřní rozměry finálního balení

 

ZMĚKČOVACÍ KAPALINA SPEEDUP

SpeedUp je změkčovací kapalina, která do vlnité lepenky rychle proniká a po složení nezanechává žádné stopy. SpeedUp je speciálně navržena pro PerfectFold. Umožňuje dokonalý výsledek skládání se zárukou přesných vnitřních i vnějších rozměrů. Výsledné produkty do balení skvěle pasují, což Vaši zákazníci velmi ocení.

Změkčovací kapalina SpeedUp je dostupná ve 25litrových nádržích a 1000litrových IBC kontejnerech přímo z dílny Robatechu.

STÁHNOUT LETÁK

Pokud i Vy máte zájem o zefektivnění Vaší výroby kartonových obalů, kontaktujte nás. Rádi Vám se vším pomůžeme! 


Mohlo by vás zajímat:

Technologie lepení pro průmyslové obaly a kartonáž Systémy pro nanášení studených lepidel

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám