lepení filtrů respirátorů
lepení filtrů respirátorů

Výroba filtrů pro dýchací masky FFP3

Díky řešení s kolaborativním robotem dokáže zákazník za směnu vyrobit více než 1500 masek s nejvyšším stupněm ochrany dýchacích cest.

Více informací Méně informací Více informací
automatizace nánosu lepidla žehlících prken
automatizace nánosu lepidla žehlících prken

Automatizace procesu lepení žehlících prken

Přechod z ručního pracoviště na automatické umožnil zákazníkovi ušetřit 25% nákladů na lepidlo a 4 pracovníky výroby

Více informací Méně informací Více informací
knižní vazba lepení
knižní vazba lepení

Zprovoznění výroby učebnic pro ministerstvo školství v Kuvajtu

Díky včasnému zásahu našeho experta se podařilo našemu zákazníkovi udržet si klíčového zákazníka své pobočky na Arabském poloostrově

Více informací Méně informací Více informací
Zadání

Přáním zákazníka bylo vytvoření řešení pro vytvoření složence filtru a jeho ukotvení v plastovém těle při aplikační teplotě 110°C.

Řešení

Řešením bylo použití aplikační hlavy připevněném ke kolaborativnímu robotu, který spolupracuje s operátorem výroby. Bylo nutné vybrat vhodné lepidlo a nastavit optimální dávkování pro složence s širokým tolerančním polem rozměrů.

Výsledky

Takto nastavená technologie komunikuje s robotem a automaticky dávkuje lepidlo podle potřeby. Za jeden den dokáže vyprodukovat více než 3000 kusů filtrů.


Zadání

Přáním zákazníka byla optimalizace již stávajícího procesu lepení žehlících prken, který probíhal pomocí ruční aplikační pistole.

Řešení

Řešením byl přechod na automatickou výrobní linku. Pevně umístěné aplikační hlavy dávkují lepidlo v přesném konstantním množství a rychlejším výrobním taktu.

Výsledky

Díky novému řešení mohl zákazník ušetřit čtvrtinu nákladů na spotřebu lepidla a 4 pracovníky výroby, které mohl využít v jiných částech výrobního procesu.


Zadání

Díky úspěšné realizaci projektu v australském Sydney byla naše společnost oslovena pro zprovoznění tiskařské výroby učebnic v Kuvajtu. Problém tentokrát netkvěl pouze ve správné aplikaci lepidla, ale v nastavení výroby, jako takové. Stroje byly více než 50 let staré a obsluha neměla dostatek znalostí a zkušeností.

Řešení

S ohledem na typ papíru bylo nutné nejprve správně nastavit frézování hřbetu knihy. Dalším krokem byla volba správného lepidla, v tomto případě reaktivní PUR. Lepidlo je nutné aplikovat ve vrstvě správné a konstantní tloušťky. Posledním krokem bylo vytvoření přepravní dráhy, na které má lepidlo čas ztuhnout, a vazba se při manipulaci nerozlepí.

Výsledky

I přes krátký čas vytyčený Kuvajtskou vládou na zprovoznění, jazykovou a kulturní bariéru a zastaralou výrobní techniku, se nakonec podařilo výrobu zprovoznit v požadované kvalitě. Finální produkt byl schválen ministerstvem školství, které tvoří 90% odbytu našeho zákazníka, a je tak jeho klíčovým odběratelem.

kašírování automotive
kašírování automotive

Kašírování horní desky kufru automobilu

Plošný sprejový nános lepidla na kompozitní materiál a textilPotřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám