Tým Kaletech na MSV v Brně 2022
Tým Kaletech na MSV v Brně 2022

Systémy pro nanášení tavných lepidel na MSV Brno 2022

Děkujeme všem účastníkům za milá setkání a těšíme se brzy na viděnou.

Více informací Méně informací Více informací
Paletizace bez použití plastové folie ve společnosti Swissmill
Paletizace bez použití plastové folie ve společnosti Swissmill

Case study: O 75 % plastového obalu méně díky stabilizaci lepidlem

Během pouhých 8 měsíců snížil největší švýcarský mlýn Swissmill podíl používané plastové fólie o 75%.

Více informací Méně informací Více informací
Paletizace bez použití plastu ve společnosti UFA AG
Paletizace bez použití plastu ve společnosti UFA AG

Case study: Stabilní a bezpečná paletizace bez plastové folie

Výrobce krmiva pro zvířata zvolil stabilizaci na paletě pomocí lepidla jako jasnou volbu.

Více informací Méně informací Více informací

Celý minulý týden jsme se účastnili Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. 
 
Na veletrhu byly k vidění hned 4 systémy pro nanášení lepidel Robatech:
 
Na expozičním stánku KALETECH jsme prezentovali nejmodernější tavnou jednotka Vision S a demonstrovali využití technologie lepení v kooperaci s průmyslovým robotem značky Comau v kooperaci s našimi partnery SOLICAD a DEPROX. K vidění zde byla sprejová aplikační hlava AX a nová aplikační hlava Volta.
 
V rámci expozice Packaging live byla k vidění ukázka celé balící linky. V kooperaci se společnostmi B:Tech a Arobotics jsme návštěvníkům ukazovali proces plnění balení lahvemi od piva. Technologie Robatech (konkrétně 2 aplikační hlax SX1 N a tavná jednotka Concept Diamond) byla využita k uzavírání kartonových krabic.  Další aplikace byla k vidění na konci linky pro stabilizaci krabic na paletě pomocí lepidla, jako ekologickou a ekonomickou alternativu ke strech fólii. Použita byla aplikační sprejová hlava SX připevněná na robotu Fanuc a tavná jedniotka Vision S. Celý průběh nánosu můžete vidět v přiloženém videu.Packaging Live MSV 2022
 
Čtvrtou instalací byla jednotka Concept Diamond na expozici našeho partnera SOLICAD, kde byl demonstrován nános lepidla aplikační hlavou SX1 a pomocí průmyslového robota Comau. 
 
Velmi nás potěšila účast a zájem návštěvníků o technologii lepení. Děkujeme za milá setkání a těšíme se viděnou v roce 2023 na veletrhu EmbaxPrint!

Jednou z firem, která využívá stabilizaci výrobků na paletě pomocí lepidla je švýcarský Swissmill. Jedná se o největší mlýn ve Švýcarsku, který mele až 1000 tun obilí denně. Mlýn dodává mouku, krupici, a vločky na výrobu snídaňových cereálií a pečivo. Systém pro stabilizaci kartonových krabic na paletě implementoval v roce 2020.

Erwin Waldvogel, vedoucí výroby Swissmill

Dříve Swissmill pro přepravu svých produktů používal ke stabilizaci ze 100 % plastovou fólii. Během pouhých 8 měsíců po implementaci tento podíl klesl na 25 %. Došlo tak ke dramatickému snížení spotřeby jednorázových plastů. Ovesné vločky se plní do balení po 500 gramech, 12 takových balení se pak vloží do kartonové krabice. Paletizační robot následně na paletu stohuje 84 krabic v sedmi křížových vrstvách na konci produkční linky.

Swissmill se rozhodl implementovat systém Robatech pro stabilizaci pomocí lepidla po 2 týdnech zkušebního provozu. „Poté co jsem viděl pracovat ruční testovací systém pro paletizaci pomocí PSA tavného lepidla, mohl jsem si rychle udělat představu o tom, jak funguje a jaký potenciál úspor nákladů na obaly pro nás toto řešení má“, vzpomíná vedoucí výroby Swissmill Erwin Waldvogel. „Rozebrání produktů z palety je také velmi snadné. Vyzkoušeli jsme odeslat pár palet a naši dodavatelé a přepravci s tím neměli žádný problém“, dodává. Krátce nato proběhla investice do plně automatizovaného řešení, které je v provozu dodnes.

Aplikace lepidla na kartonové krabice s produkty

Nános lepidla zajišťují 2 aplikační hlavy, které jej aplikují na horní část krabice s cereáliemi. Automaticky vynechávají pouze krabice v poslední vrstvě. To je zajištěno pomocí integrované paletizační funkce v tavné jednotce, která komunikuje přímo s řídícím systémem paletizačního robotu.

Sečteno a podtrženo, implementace přinesla podniku řadu úspor. Kromě dramatickému snížení spotřeby plastových fólií došlo i ke snížení výrobního času. Dříve musel personál paletu s krabicemi převést od výrobní linky na balící stanoviště, kde došlo k fixaci pomocí fólie a následně paletu opět vyzvednout. S 25 až 30 paletami denně to znamenalo spoustu času a chůze navíc.

Vrstvení balení na paletu pomocí paletizačního robotu

Swissmill tak ušetří až 1,5 hodiny denně, což v praxi znamená, že se investice do systému fixace na paletě pomocí tavného lepidla vrátila během několika měsíců.

Detailní záběry z výroby můžete vidět v přiloženém videu.

Zdroj: Robatech AG

 

V našem seriálu na téma Stabilizace výrobků na paletě pomocí průmyslových lepidel vám přinášíme další případovou studii ze zahraničí.

Firmou, která se rozhodla využít lepidlo namísto fólie, je UFA AG - přední švýcarská společnost zabývající se produkcí krmiv pro zvířata. Ta se závislosti na obalových fóliích dokonce zbavila úplně. Krmivo pro zvířata je baleno do pytlů, které jsou paletizovány plně automatickým systémem AntiSlip.

Urs Steiner, vedoucí výroby UFA

„Poprvé jsme paletizaci pomocí tavného lepidla použili již v roce 2008. Když jsme v roce 2018 rozhodovali jaký systém pro stabilizaci použít na naší nové výrobní lince v Sursee, rozhodnutí padlo jasně na systém s tavným lepidlem. Již jsme měli vyzkoušeno, že řešení se stretch fólií vyžaduje více úsilí, prostoru a při roční produkci 25 000 palet také vyšší materiálové náklady“ tvrdí Urs Steiner, vedoucí výroby UFA. „Naši zákazníci již takto musí zpracovat velké množství prázdných pytlů od krmiva a jsme rádi, že je kromě toho nemusíme zatěžovat ještě plastovými fóliemi“ dodává.

V novém závodě se za hodinu naplní 500 pytlů krmiva, které putují k zákazníkům. Na každý pytel poté bezkontaktně nanesou 2 aplikační sprejové hlavy celkem 4 řady tavného lepidla. Hlavy lepidlo aplikují ve spirále a dosahují tak plošného nánosu. Následně robot skládá na paletu pytle do řad po 3 kusech. Poté co jsou naskládány 2 vrstvy, jsou krátce stlačeny za pomocí výtahu. To zvyšuje adhezi lepidla mezi vrstvami a zaručuje bezpečnost při transportu. I zde aplikační systém sám pozná, kdy má dávku lepidla vynechat.

Aplikace lepidla na pytle s krmivemNěkolik měsíců po implementaci systému pro stabilizaci, vyvinuli v UFA AG lepší způsob plnění pytlů. Toto řešení umožnilo umístit na jednu paletu 10 vrstev pytlů místo dosavadních 8, což znamenalo další logistickou výhodu. Znamenalo to ale nutnost provést úpravy v konfiguraci paletizačního systému a zvolit vhodnější hlavy pro aplikaci lepidla. "Díky vysoké míře zpětné kompatibility a modulární konstrukci systémů Robatech nebyl žádný problém vyměnit aplikační hlavy za nové. Kromě toho že splňují naše podmínky pro stabilizaci, jsou navíc díky tepelné izolaci bezpečnější a energeticky úspornější“, popisuje proces výměny Steiner.

 

Snadné rozebrání výrobků z palety

Spolehlivá kvalita nánosu lepidla je klíčová jak pro bezpečnou paletizaci, tak pro snadnou depaletizaci. Pytle by k zákazníkovi měly dorazit nepoškozené a jejich rozebrání z palety by nemělo znamenat žádné velké úsilí. Steiner implementaci shrnuje slovy: „S řešením stabilizace na paletě pomocí tavného lepidla jsme spokojeni. Je to vynikající řešení pro nás, pro naše zákazníky a pro životní prostředí."

Detailní záběry z výroby můžete vidět v přiloženém videu.

Zdroj: Robatech AG

 
Zveme vás na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně
Zveme vás na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

Zveme vás na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

Navštivte stánek Kaletechu v pavilonu A2, kde budeme prezentovat nejnovější lepicí technologie.

Více informací Méně informací Více informací
Spustili jsme pro vás servisní formulář
Spustili jsme pro vás servisní formulář

Spustili jsme pro vás servisní formulář

Objednávejte servis snadno a rychle.

Více informací Méně informací Více informací
Online školení údržby lepicích strojů
Online školení údržby lepicích strojů

Online školení údržby lepicích strojů

Zveme vás k účasti na webinář, na kterém se dozvíte nejdůležitější věci související s údržbou strojů pro aplikaci tavných lepidel.

Více informací Méně informací Více informací

Vážení obchodní přátelé,

ve dnech 4. až 7. října proběhne v Brně tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh, který patří mezi nejvýznamnější průmyslové veletrhy ve střední Evropě. Jako naše partnery bychom vás rádi pozvali na expoziční stánek Kaletechu, který naleznete v pavilonu A2. Připravena pro vás bude živá demonstrace aplikace lepidla za využití kolaborativního robotu a ukázka nejmodernějších technologií v oblasti průmyslového lepení pro všechna výrobní odvětví. Na co všechno se u nás můžete těšit:

 

 

Automatizace lepení s využitím robotů 

Roboty se neunaví a pracují přesně. Řešení s lepicí hlavou si poradí s tvarově složitými součástmi, snižují spotřebu lepidla a zmetkovitost výroby.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

 

 

 

Vision - nejmodernější tavná jednotka

Vision je chytrá jednotka pro tavení termoplastických lepidel, umožňující vysoce kvalitní a přesné nanášení lepidla. Je připravená pro průmysl 4.0 a usnadňuje obsluhu a údržbu lepicího systému.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

 

 

 

 

Nejnovější aplikátory lepidel pro váš průmysl

Aplikátory lepidel Robatech umožňují bodový, housenkový, sprejový či plošný nános. Vyznačují se vysokou přesností a dlouhou životností. Poradíme vám s výběrem toho správného řešení pro váš výrobek.

DOZVĚDĚT SE VÍCE
 
 

 

Servis a údržba vašich zařízení na míru

Díky více než 17 letem praxe v oblasti průmyslového lepení si dokážeme poradit s každým zařízením. Pomocí pravidelné údržby a doporučení k užívání prodloužíme životnost vašich strojů

DOZVĚDĚT SE VÍCE
 

 

 

Pokud byste se chtěli dozvědět více o naší výstavě a o Mezinárodním strojírenském veletrhu, neváhejte se na nás obrátit přes náš kontaktní formulář:

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

 

 

Těšíme se na setkání v Brně a přejeme vám úspěšné dny!

 
 
 
Vážení zákazníci, v horní části našich webových stránek nově najdete tlačítko Objednat servis.

Můžete si tak snadno a rychle objednat servis vašich lepicích zařízení. Po vyplnění formuláře bude vaše žádost zanesena do našeho systému, a v brzké době vás kontaktuje náš servisní technik, který věc přijede vyřešit.

Věříme, že tuto novinku oceníte, usnadní vám práci a zefektivní celý proces servisu.

Tým Kaletech
Vážení zákazníci,
 
aby vaše výroba běžela jako švýcarské hodinky, je nutné se o výrobní stroje starat a včas jim poskytnout potřebnou péči. Jako podporu bychom vám rádi zdarma nabídli možnost zúčastnit se online školení údržby strojů pro aplikaci tavných lepidel které v Kaletechu pořádáme. Školení bude probíhat v českém jazyce a bude se konat 22. června od 13:00 do 14:30.
 
Dozvíte se:
•Co se děje s lepidlem při pracovních teplotách a proč je údržba důležitá
•Jaké jsou nejčastější chyby při zacházení s tavnými jednotkami
•Jak správně a bezpečně vykonat úkony základní údržby
•Individuální poradenství pro vaši konkrétní konfiguraci
 

Registrovat se můžete přes formulář Google na následujícím odkaze:

REGISTRACE

 
Maximální kapacita školení je 90 účastníků a bude probíhat přes platformu ZOOM. Odkaz pro připojení ke školení vám s předstihem zašleme na email uvedený v registraci.
 
Těšíme se na vaši účast!
 
Vzdělávací webináře a den otevřených dveří
Vzdělávací webináře a den otevřených dveří

Vzdělávací webináře a den otevřených dveří

Připravili jsme pro vás zajímavá školení, která vám pomohou zjistit, jak lépe využít vaše lepicí zařízení.

Více informací Méně informací Více informací
Jednodušší balení? Existuje způsob!
Jednodušší balení? Existuje způsob!

Jednodušší balení? Existuje způsob!

Více informací Méně informací Více informací
Online školení údržby lepicích strojů
Online školení údržby lepicích strojů

Online školení údržby lepicích strojů

Více informací Méně informací Více informací
Vzdělávací webináře a den otevřených dveří

Vzdělávat se a rozšiřovat své povědomí v oblasti lepicích procesů je důležitý faktor pro optimalizaci nákladů na výrobu, předcházení problémů a poruch na vašich strojích. Naší vizí je poskytnout zákazníkům a partnerům plnou podporu v oblasti lepení a to jak zajištěním té nejlepší technologie, tak předáváním klíčových informací a našich zkušeností. Proto jsme pro vás připravili následující vzdělávací webináře: 

22.6. - Servis údržba hotmelt zařízení - správná péče o vaše stroje je klíčová pro zachování jejich životnosti, přesnosti a spolehlivosti. V praxi se často setkáváme s opakujícími se chybami v oblasti servisu. Ukážeme vám jak správně provádět základní úkony a chránit vaše investice. 

12.10. - Lepidla a spojovací hmoty - výběr správného lepidla je polovina úspěchu pro správnou realizaci spoje. Na trhu se vyskytuje široké spektrum lepidel, každé vhodné pro konkrétní účel. Na webináři vám vysvětlíme, jak se chovají základní kategorie lepidel, na co je třeba dávat pozor při jeho výběru a jak poznat kvalitní lepidlo, a nenechat se napálit mastičkáři.

9.11. - Lepení pomocí robotů a jednoúčelových strojů - robotizace, automatizace, vyšší přesnost, nižší náklady na spotřebovaný materiál. Každodenní témata moderníchvýrobních podniků. Některé aplikace jsou díky tvaru produktu natolik složité, že je nutné je realizovat ručně. Nebo ne? Povídat si budeme o tom, že robot zvládne slepit téměř vše co lidská ruka, ale s vyšší přesností a bez toho aniž by se unavil.

 

V našem showroomu testujeme nejnovější technologie a způsob jejich aplikace do praxe. Jsme hrdí na to co se nám podařilo vybudovat a chceme se o to s vámi podělit. Přijďte se k nám podívat na Den otevřených dveří, který pro vás připravíme 14. září. Rádi se svám setkáme v neformální a přátelské atmosféře, dáme si něco dobrého k snědku a pití a povykldáme o tom, jak se vám daří. Těšíme se na vás! 

 

O všech akcích vás budeme včas informovat.

 

 

 

Jednodušší balení? Existuje způsob!
Rádi bychom vás pozvali na virtuální výstavu 
#Robatech Solutions Showcase,
kde vám ukážeme způsoby efektivní aplikace lepidla, 
se zaměřením zejména na #ecommerce #

prezentace budou probíhat ve virtuálním showroomu společnosti #ROBATECH,
za naší přítomnosti, pro případné zodpovězení vašich dotazů v českém jazyce.
Jsou zdarma a konají se v termínu
od 15. do 17. března 2022

registrovat se můžete na adrese:
  
https://lnkd.in/gE7_spUx

Vážení zákazníci,

 

aby vaše výroba běžela jako švýcarské hodinky, je nutné se o výrobní stroje starat a včas jim poskytnout potřebnou péči. Jako podporu bychom vám rádi zdarma nabídli možnost zúčastnit se dalšího online školení údržby strojů pro aplikaci tavných lepidel které pořádáme 

3. prosince od 13:00 do 14:30.

 

Na webináři se dozvíte:

  • Co se děje s lepidlem při pracovních teplotách a proč je údržba důležitá
  • Jaké jsou nejčastější chyby při zacházení s tavnými jednotkami
  • Jak správně a bezpečně vykonat úkony základní údržby
  • Individuální poradenství pro vaši konkrétní konfiguraci

Registrovat se můžete přes formulář Google po stisknutí následujícího tlačítka.  

 

 

Maximální kapacita školení je 90 účastníků a bude probíhat přes platformu ZOOM. Odkaz pro připojení ke školení vám s předstihem zašleme na email uvedený v registraci. 

 Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám