Tavná jednotka Easy
Tavná jednotka Easy

Easy - malá tavná jednotka s velkou přidanou hodnotou

Rozšiřujeme portfolio o novou tavnou jednotku, která činí profesionální průmyslové lepení dostupné i pro podniky s menším objemem výroby.

Více informací Méně informací Více informací
Packaging live na MSV Brno 2023
Packaging live na MSV Brno 2023

Zveme vás na Mezinárodní strojírenský veletrh 2023 v Brně

Kaletech letos představí novinky ze světa lepení jako generální partner výstavy Packaging Live.

Více informací Méně informací Více informací
Aplikátor změkčovací kapaliny PerfectFold
Aplikátor změkčovací kapaliny PerfectFold

PerfectFold: Přesná a efektivní výroba kartonových obalů z vlnité lepenky

PerfectFold aplikuje změkčovací kapalinu na ohybové hrany vlnité lepenky. Díky tomu je linie ohybu přesná a k přehnutí je zapotřebí méně síly.

Více informací Méně informací Více informací

Švýcarský výrobce technologie Robatech představil novou řadu jednotky pro tavení a nános termoplastických lepidel. Easy je nejmenší tavná jednotka z dílny Robatechu. Jeho cílem je nabídnout Vám možnosti a funkce profesionálních systémů lepení za co nejdostupnější cenu. S nízkou vstupní investicí získáte spolehlivost, bezpečnost a vysokou kvalitu, které jsou typické pro tavné jednotky Robatech.

Tavná jednotka Easy má velké víko pro snadné doplňování lepidla

Easy je vhodný pro aplikace menšího množství lepidla. Hodí se tak především pro podniky s menším objemem výroby, které chtějí mít kvalitní produkt, ale větší jednotky by pro ně byly předimenzované.

Hlavní přínosy pro výrobce:

  • Profesionální technologie, kterou disponují velké jednotky Robatech. Tavení a nános termoplastických lepidel jsou kvalitní a spolehlivé.
  • Úspora prostoru. Skvěle se hodí pro aplikaci menšího množství tavného lepidla (až 2,5kg/h) pomocí 1 nebo 2 aplikačních hlav. Je skutečně malý a vejde se všude.
  • Snadná a rychlá údržba díky nepřilnavému povrchu tanku a snadno dostupnému filtru lepidla.
  • Intuitivní nastavení řízení ohřevu a monitoring stavu systému na ovládacím panelu.
  • Ochrana proti popálení na víku tanku a distributoru lepidla díky izolaci CoolTouch.
  • Snadné připojení napájení 230V a jednoduchá komunikace s nadřízeným systémem PLC.

 

Maximální přidaná hodnota pro zákazníka, kvalita, bezpečnost a ohleduplnost k životnímu prostředí jsou základní pilíře jednotky Easy. Pro více informací můžete navštívit produktovou stránku.

Rok se s rokem sešel a od 10. do 13. října 2023 se dveře brněnského výstaviště opět otevřou pro tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh, který patří mezi nejvýznamnější průmyslové veletrhy ve střední Evropě. Ani letos nebude chybět v pavilonu A2 sekce Packaging Live, které je letos Kaletech generálním partnerem.  Zde bude k vidění živá ukázka balící linky, na které se podílí několik předních technologických společností.

Rádi bychom vás, naše obchodní partnery, pozvali na výstavu a k našemu stánku, kde představíme nejnovější technologie pro lepení v průmyslové výrobě. Máme pro vás připravené volné vstupenky, takže se nám neváhejte ozvat, pokud byste veletrh rádi navštívili.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

A na vše se můžete těšit?

Lepení, které šlape jako švýcarské hodinky.

V sekci automatické balící linky bude hlavní hvězdou lepení (uzavírání obalů) Volta - elektrická aplikační hlava, která spotřebuje až o 60 % méně energie než pneumaticky řízené hlavy, je odolná a nenáročná na údržbu. 

Přímo na stánku Kaletechu si budete moci prohlédnout vlajkovou loď Robatechu pro obalový průmysl – tavnou jednotku Vision S PRO. Jedná se o chytrou jednotku, která nemá v oblasti efektivity lepení konkurenci.  Co vše umí ukáže spolu s průmyslovým robotem, na kterém bude připevněna aplikační hlava. 

Ruční aplikátor lepidla - uzavírání krabic

Dovíte se zde více také o programu GreenSaver jehož cílem je snížit provozní náklady systémů lepení, které jsou již v provozu. Po dvouhodinové inspekci expertem z Kaletechu získáte podrobný přehled o tom, v jakých oblastech lepení můžete dosáhnout nejvyšších úspor a zlepšení, a jaká je návratnost úsporných opatření.

TAKE IT EASY – profesionální lepení i pro nejjednodušší aplikace.

Pro podniky s menším objemem výroby a jednoduššími aplikacemi jsme letos představili tavnou jednotku Easy, která přináší cenově dostupné, spolehlivé a kvalitní lepení. V akci ji uvidíte v sekci poloautomatické balicí linky v kombinaci s ergonomickým ručním aplikátorem EasyStar. Díky balanceru je ruční lepení pohodlné, snadné a rychlé. Lepení s EasyStar si budete moci sami vyzkoušet na stánku Kaletechu.

Easy, nejmenší tavná jednota z rodiny technologie Robatech-min

Paletizace, která šetří rozpočty i přírodu.

Efektivnější a ekologičtější způsob stabilizace výrobků na paletě pomocí lepidla je stále v oblasti logistiky novinkou. A to jak ve variantě, kdy se tavné lepidlo nanáší přímo na balení a následně je skládáno na paletu pomocí robotu, tak v podobě speciálního protiskluzového papíru pokrytého adhezní směsí vloženého mezi vrstvy zboží. Ten jsme vyvinuli na míru vašim potřebám s naší partnerskou společností KALEP. 

Stabilizace balení na paletě pomocí prokladu s adhezní směsí

Mít správné informace je klíčové.

Aplikační specialisté rádi zodpoví Vaše dotazy ohledně technologie, její efektivity, ekonomičnosti a bezpečnosti. Obrátit se na ně můžete, ať už chcete uvést v provoz nový projekt nebo optimalizovat již zprovozněný systém. Za bezmála 20 let fungování v oboru jsme získali mnoho zkušeností a rádi se o ně s Vámi podělíme.

Těšíme se na setkání v Brně a přejeme vám úspěšné dny!

Výrobu kartonových obalů z vlnité lepenky provázejí nepříznivé jevy vznikající při jejím ohybu. Pro její tuhost může dojít k odchýlení ohybové hrany, nepřesným rozměrům výsledného produktu a praskání povrchu. Všem těmto defektům pomůže zabránit nový produkt z dílny Robatechu - aplikátor změkčovací kapaliny PerfectFold.

PerfectFold v průběhu výroby bezkontaktně aplikuje změkčovací kapalinu na dvě hrany určené k přeložení. Kapalina snižuje tuhost kartonu. Díky tomu dojde k jeho přesnějšímu a snazšímu ohybu. K přeložení produktu je také zapotřebí méně úsilí. Výroba krabic tak může být provozována s vyšší rychlostí, menšími nároky na přípravu a dochází ke snížení počtu jejího přerušení.

 Přesné rozměry vnitřního balení

Kapalina SpeedUp je speciálně vyvinuta pro tento účel. Do vlnité lepenky rychle proniká a nezanechává stopy po skládání. Systém lze do výroby snadno integrovat a má jednoduché ovládání. Jedná se o chytré řešení, které Vaší výrobu udělá spolehlivější, efektivnější a stabilnější. Vyšší kvalitu ocení i Vaši zákazníci.

O věch přínosech, které vám může integrace systému PerfectFold a dalších výhodách se můžete dočíst na produktové stránce.


Blog: 4 důvody, proč používat systém automatického doplňování lepidla
Blog: 4 důvody, proč používat systém automatického doplňování lepidla

Blog: 4 důvody, proč používat systém automatického doplňování lepidla

Využijte svůj systém lepení s vyšší čistotou, bezpečností a mírou integrace díky řešení, které navíc šetří vaše peníze.

Více informací Méně informací Více informací
Webinář: Školení údržby lepicích strojů
Webinář: Školení údržby lepicích strojů

Webinář: Školení údržby lepicích strojů

Zveme vás k účasti na webinář, na kterém se dozvíte nejdůležitější věci související s údržbou strojů pro aplikaci tavných lepidel.

Více informací Méně informací Více informací
Den otevřených dveří společnosti KALETECH
Den otevřených dveří společnosti KALETECH

Reportáž ze Dne otevřených dveří společnosti KALETECH

Děkujeme všem návštěvníkům za milá setkání a těšíme se na další spolupráci s Vámi.

Více informací Méně informací Více informací

Systém automatického doplňování granulového lepidla RobaFeed3 a zásobník na lepidlo GlueFill je oblíbeným doplňkem systémů pro nanášení tavných lepidel. V následujícím článku bychom vám rádi představili 4 hlavní oblasti, ve kterých vám technologie automatického doplňování lepidla usnadní každodenní starosti s vaší výrobou, ať už se jedná o nové systémy nebo doplnění systémů stávajících.

 

1. ČISTOTA


Pokud působíte v oblasti průmyslu, kde jsou kladeny vyšší nároky na čistotu výrobního prostředí, může vám systém automatického doplňování lepidla ušetřit mnoho starostí. Díky němu se totiž vyhnete jevům jako jsou znečištěný plnící otvor tanku tavné jednotky, její přeplnění nebo granule lepidla rozsypané kolem na podlaze.

Správně naplněný tank jednotky

Zvláště přeplňování tanků tavných jednotek může vést k problémům. Dochází k němu často, snad i v dobré víře, obvykle je ale motivací pouze snaha usnadnit si práci. Důsledky jsou následující. Granulát se přilepí na víčko a okraj nádrže, roztaví se a připeče se. Víčko a okraj nádrže se slepí dohromady. Roztavené lepidlo začne přetékat přes okraje tanku. Stéká po vnější straně tanku a postupně zaplňují vnitřek tavné jednotky. Výsledkem je časově náročná oprava při příštím servisu zařízení, v horších případech vyřazení jednotky z provozu a výpadek výroby.

Přeplněný tank kontaminovaný lepidlem


Přestože je otvor tanku dostatečně velký pro pohodlné ruční plnění, může se stát, že se granule lepidla jednou za čas rozsypou. K tomu může dojít jednak z neopatrnosti nebo pokud je jednotka ve výrobním systému instalována tak, že je obtížně přístupná. V extrémních případech může granulát lepidla kontaminovat i samotné výrobky.


2. ÚSPORA NÁKLADŮ


Pořizovací náklady systému pro automatické doplňování lepidla RobaFeed 3 a nádoby na granulát GlueFill se pohybují v nižších desítkách tisíc korun. Oproti tomu ale přinášejí nezanedbatelnou úsporu provozních nákladů a nákladů na pořízení tavné jednotky.
Díky automatickému doplňování lepidla si můžete zvolit tavnou jednotku s přesně dimenzovanou tavicí kapacitou. Její pořízení je levnější než pořízení tavicího zařízení s velkým tankem a spotřebuje také méně elektrické energie. Do nádrže se totiž přivádí a taví pouze takové množství lepidla, které je v procesu skutečně zapotřebí. Také se vyhnete jevům jako znečištění lepičky a výrobního prostředí v důsledku špatného doplňování lepidla, čímž ušetříte peníze za intenzivnější údržbu.


3. BEZPEČNOST


V závodech s přísnými bezpečnostní předpisy na ochranu pracovníků obsluhy je automatický systém doplňování lepidla nejlepší volbou. Systémy Robatech se snaží riziko popálení pracovníku co nejvíce eliminovat bezpečnostními prvky jako je izolace CoolTouch nebo těsněním tanku a jeho okolí. I přes to je však toto riziko reálné. Především při doplňování lepidla, kdy dojde k otevření víka tavné nádrže a může dojít ke kontaktu s jejím horkým povrchem nebo roztaveným lepidlem.

Snadné a bezpečné doplňování lepidla

Dalším bezpečnostním argumentem, který hovoří ve prospěch automatického doplňování, je eliminace vdechnutí výparů z lepidla. Zde záleží především na typu lepidla. Ačkoli tavná lepidla obecně nejsou toxická, může být přímý kontakt s výpary lidem nepříjemný. Vaši kolegové jistě ocení, že je nemusí vdechovat.


4. ÚPLNÁ INTEGRACE A KOMPATIBILITA


Integrujete systém pro nanášení lepidla do výrobního stroje nebo jste výrobcem takových strojů? Pak jistě oceníte možnost doplňovat lepidlo automaticky. Vyhnete se totiž nutnosti zastavení výrobního procesu v důsledku narušení bezpečnostních zón během ručního doplňování.

Snadná integrace


Při navrhování nových lepicích systémů doporučujeme automatické doplňování lepidla ve všech případech, kdy vyhodnotíme, že vám přinese výše zmíněné výhody. Rádi vám pomůžeme i s dodatečnou montáží. Automatický plnicí systém lepidla je kompatibilní s tavnými jednotkami Concept, Vision a JumboFlex a také s podobnými zařízeními ostatních výrobců. Dovybavení je možné provést rychle. Již po půl dni se můžete těšit z větší čistoty, bezpečnosti a efektivity.

Pokud byste měli zájem dozvědět se systému pro automatické doplňování lepidla více a integrovat jej do své výroby, obraťte se na nás přes náš kontaktní formulář.

Vážení zákazníci,
 
aby vaše výroba běžela jako švýcarské hodinky, je nutné se o výrobní stroje starat a včas jim poskytnout potřebnou péči. Jako podporu bychom vám rádi zdarma nabídli možnost zúčastnit se online školení údržby strojů pro aplikaci tavných lepidel, které v Kaletechu pořádáme. Školení bude probíhat v českém jazyce a bude se konat 14. června od 14:00 do 15:30.
 
Dozvíte se:
  • Co se děje s lepidlem při pracovních teplotách a proč je údržba důležitá
  • Jaké jsou nejčastější chyby při zacházení s tavnými jednotkami
  • Jak správně a bezpečně vykonat úkony základní údržby a prodloužit životnost vašich zařízení
  • Individuální poradenství pro vaši konkrétní konfiguraci
 

Registrovat se můžete přes formulář Google na následujícím odkaze:

REGISTRACE

 
Maximální kapacita školení je 90 účastníků a bude probíhat přes platformu ZOOM. Odkaz pro připojení ke školení vám s předstihem zašleme na email uvedený v registraci.
 
Těšíme se na vaši účast!
 

31. května se brány našeho showroomu otevřely pro zájemce oboru průmyslového lepení. Připravili jsme výstavu nových technologií Robatechu, ukázky aplikace lepidla moderními způsoby a celkový přehled novinek ze světa lepení. Průmyslové lepení má široké uplatnění, a tak i naši návštěvníci přijížděli z širokého spektra průmyslových oborů. Navštívili nás zástupci obalového průmyslu, stavebnictví, automotive či polygrafie. Mezi hosty jsme také přivítali zástupce vysokých škol, se kterými spolupracujeme na výzkumných projektech. Jsme rádi že se po útlumu způsobeném COVIDem a válkou do průmyslu pomalu vrací nový proud energie a začíná opět ožívat.

Tavná jednotka EASY

 

Mezi hlavní body naší prezentace patřilo představení nové nejmenší tavné jednotky z dílny Robatechu - Easy. Ta přináší esenciální prvky profesionálního průmyslového lepení v menším provedení, díky čemuž jej dělá cenově výrazně dostupnější i pro podniky s menším objemem výroby a jednoduššími aplikacemi. A pro náročnější požadavky je zde samozřejmě jednotka Vision, která je naší vlajkovou lodí.

V našem servisním centru jste si mohli prohlédnout zázemí techniků, kteří se starají o plynulost vaší výroby. Ukázali jsme Vám, jakých největších chyb se uživatelé technologie lepení dopouštějí a jak prodloužit životnost vašich zařízení. Často jste se ptali na dotazy týkající se vašich konkrétních systému, které s Vám rádi projednali naši kolegové.

Servisní centrum s ukázkou údržby

Nedílnou součástí naší podpory jsou také testy předprodukčních vzorků a prototypů. Ty pro vás testujeme a optimalizujeme nános lepidla na našich demobeltech, pracovišti s průmyslovým robotem a laminační lince pro lepení materiálů navinutých na rolích. Vaši výrobu „naostro“ pak můžete spustit s parametry, o kterých víte, že budou fungovat správně. Na demobeltech jsme předváděli například nejmodernější elektrické aplikační hlavy Volta a SpeedStar Compact. Ty díky vysoké frekvenci spínání umožňují přerušovaný nános lepidla, který oproti kontinuálnímu nánosu snižuje spotřebu lepidla o desítky procent.

Pracoviště s průmyslovým robotem

I přes optimistické vyhlídky jste se nám často svěřovali s tím, že doba utahování opasků ještě neskončila. Jsme rádi, že jsme vám mohli nabídnout a odprezentovat náš program pro snižování provozních nákladů GreenSaver. Díky dvouhodinové návštěvě a inspekci vašeho zařízení od nás obdržíte přehlednou správu shrnující v jakých oblastech můžete dosáhnout největších úspor a jaká je doba jejich návratnosti.

Výrobce obalů z vlnité lepenky také zaujal nový aplikátor změkčovací kapaliny PerfectFold, který výrazně usnadňuje její ohyb a překlad a výsledné produkty v podobě obalů jsou tak přesnější a jejích výroba méně zmetkovitá.

Pohoštění v našem showroomu

Na dni otevřených dveří společnosti KALETECH nakonec přijelo zhruba 45 účastníků. Jsme rádi, že jsme Vás mohli v našich prostorách bývalého pivovaru přivítat, pohostit a popovídat si s Vámi. Znovu se s námi v nejbližší době můžete setkat na webináři o údržbě lepicích strojů, který pořádáme 14. černa, anebo na MSV v Brně, kde budeme mít expozici v rámci výstavy Packaging Live.

Systémy nanášení lepidel na veletrhu Interpack 2023
Systémy nanášení lepidel na veletrhu Interpack 2023

Systémy nanášení lepidel na veletrhu Interpack 2023

Navštívili jsme největší veletrh obalového průmyslu na světě.

Více informací Méně informací Více informací
3 důvody, proč pro uzavírání přepravních tašek využít aplikátor silikonové pásky
3 důvody, proč pro uzavírání přepravních tašek využít aplikátor silikonové pásky

Blog: 3 důvody, proč pro uzavírání přepravních tašek využít aplikátor silikonové pásky

Řešení, které překoná oboustranné lepicí pásky v oblastech nákladů, kvality i efektivity. Snadné uzavírání obalů z fólie.

Více informací Méně informací Více informací
Aplikační sprejová hlava Aero
Aplikační sprejová hlava Aero

Představujeme sprejovou hlavu Aero s možností více aplikačních trysek

Sprejová aplikační hlava Aero zaručuje kvalitní a opakovatelný plošný nános lepidla v podobě spirálového spreje, který má velmi přesné okraje.

Více informací Méně informací Více informací
V německém Düsseldorfu probíhal od 4. do 10. května největší veletrh obalového průmyslu Interpack. Takovou akci jsme si nemohli nechat ujít. Byla to velkolepá podívaná, veletrh je obrovský. 
 
Expozice Robatechu a tavné jednotky Easy a Vision
 
Mezi vystavovateli byl i Robatech, který je naším partnerem a dodavatelem technologie lepení. Jeho výstava vyčnívala mezi ostatními díky své zelené svěžesti, kterou dává jasnou zprávu směrem k udržitelnému, kvalitnímu a zároveň jednoduchému průmyslu.
 
Robatech ve výrobním stroji
 
Jako hlavní představil Robatech novou tavnou jednotku Easy a program pro snížení nákladů na lepení GreenSaver. Mnoho lepiček od Robatechu bylo k vidění také u ostatních vystavovatelů, integrovaných do jejich výrobních strojů.
 
Robatech ve výrobním stroji
 
Pokud jste neměli možnost zúčastnit se Interpacku, stále platí naše pozvání na Den otevřených dveří společnosti Kaletech, který se koná 31. května. 
 
Novou tavnou jednotku Easy si zde budete moct zblízka prohlédnout naživo, představíme vám celý projekt GreenSaver, naše zázemí a mnoho dalších novinek ze světa průmyslového lepení.

Aplikátor silikonové pásky je zařízení, které na nanesený pruh lepidla položí krycí silikonovou pásku pro pozdější odtrhnutí. Tím vnikne podobný efekt jako při použití oboustranné samolepící pásky. Tento způsob uzavírání obalu je v oblasti kartonových a papírových krabic běžnou praxí. Stejnou technologii je ale také možné aplikovat i na fóliové přepravní sáčky. Toto řešení začíná být oblíbené u stéle více výrobců, kteří na něj převádí svoji výrobu. V našem příspěvku se dočtete, proč tomu tak je.

 

Uzavírání přepravních tašek pomocí tavného lepidla

 

V případě papíru i lepenky je možné proužek tlakově citlivého lepidla (PSA) nebo odtrhávací proužky sloužící pro otevření balení aplikovat přímo na jejich povrch v rámci výrobní linky. U plastových přepravních sáčků to však není možné, protože obvykle nejsou dostatečně tepelně odolné. Proto se lepidlo nejprve nanáší na nelepivý proužek silikonového papíru (nebo na tepelně odolnou plastovou pásku), který se pak ve výrobním procesu po mírném vychladnutí lepidla aplikuje na přepravní sáček. Tento způsob řešení uzavírání obalů přímo v rámci výrobní linky nazývaný taky “inline gluing“ přináší značné výhody v oblastech nákladů, efektivity a kvality.

 

LEPENÍ V RÁMCI VÝROBNÍ LINKY SNIŽUJE NÁKLADY

Skutečnost je taková, že předlepená oboustranná lepicí páska je drahá. Tyto náklady se stávají problémem úměrně vašemu objemu produkce. Provozní náklady na řešení s využitím tavného lepidla a nelepivých silikonových pásků jsou výrazně nižší. Oproti tomu samozřejmě stojí investiční náklady v podobě moderního systému nanášení lepidla a aplikátoru krycích silikonových proužků, které jsou vyšší než v případě pouhého aplikátoru oboustranné lepicí pásky. Je tedy nutné uvědomit si na jak vysoké objemy výroby míříte a spočítat provozní náklady. V určitém objemu produkce, který není ani tak vysoký, se začne investice do systému nanášení lepidla vyplácet a s každým dalším zvýšením objemu výrobu získáte další úspory. E-commerce je stále rychle rostoucí trh.

 

Uzavírání přepravních tašek pomocí tavného lepidla

 

LEPENÍ V RÁMCI VÝROBNÍ ZVYŠUJE EFETIVITU

Efektivitu výroby s přepravními foliovými sáčky ovlivňují dva faktory: rychlost stroje a počet zastávek stroje. Rychlost výroby, které je možné dosáhnout při aplikaci lepidla „inline“ je v některých případech až 3x vyšší. Obvykle se zde narazí na omezení výrobního stroje. Dalším faktorem je to, že role s nelepivým silikonovým papírem jsou mnohem delší než role s oboustrannou lepicí páskou. Nemají na sobě totiž vrstvu lepidla, jsou tenčí, a díky tomu se snižuje počet výměn rolí. V prospěch lepení v rámci výrobní linky hraje i flexibilita. Pro systém nanášení tavného lepidla je totiž velmi jednoduché změnit formát lepení. Stačí vyměnit masku na trysce nanášecí hlavy, zadat nový formát řídicí jednotce a je hotovo.

 

LEPENÍ V RÁMCI VÝROBNÍ LINKY ZVYŠUJE KVALITU

Aplikátory silikonové pásky v rámci výrobní linky zaručují bezpečné uzavření bez potřeby přebytečného lepidla. Je to díky regulaci množství naneseného lepidla, které se může flexibilně upravit podle potřeb aktuálního výrobku. Zákazníci, jako kanadská společnost Fen-Tech, tento systém úspěšně používají již řadu let.

Také koncoví zákazníci v E-commerce ocení vyšší pohodlí a vynikající kvalitu, které přináší aplikátory silikonové pásky. V porovnání s oboustrannou lepicí páskou přesahuje silikonový papír mimo nános lepidla, takže se snadno uchopuje a odtrhuje.

 

Uzavírání přepravních tašek pomocí tavného lepidla

 

DODATEČNÁ MONTÁŽ APLIKÁTORU SILIKONOVÉ PÁSKY JE MOŽNÁ

Uvažujete o změně své výroby, ale nechcete měnit celý výrobní systém? Pak pro Vás máme dobrou zprávu! K tomu, abyste mohli využívat výhod nanášení lepidla v rámci výrobní linky nepotřebujete nový závod. Stačí Vám, aby byl k dispozici určitý prostor pro systém nanášení lepidla a aplikátoru silikonové pásky. Kontaktuje nás, rádi Vám se vším pomůžeme.

Sprejová aplikační hlava Aero je na trhu od roku 2021. Za tu dobu se velmi osvědčila pro plošný nános termoplastických a reaktivních lepidel. Nyní Švýcarský výrobce technologie lepení Robatech představil novou verzi s možností až 10 aplikačních trysek a externím ohřevem vzduchu. Hlava je vhodná pro plošný nános lepidla na výrobky s nestandardním tvarem a povrchem. Uplatnění najde především při lepení čalounění interiérů automobilů nebo lepení izolačních materiálů ve stavebnictví.

Aplikační sprejová hlava Aero

Hlava Aero má celou řadu výhod. Mezi hlavní předost patří její konstrukční řešení s externím ohřívačem sprejového vzduchu. Díky tomu dosahuje nános velmi přesných okrajů a vzor lze efektivně přizpůsobit. Ohřívač vzduchu lze umístit několika způsoby, včetně vzdáleného umístění, což šetří prostor ve výrobní lince. Hlava lze velmi snadno integrovat a je nenáročná na údržbu. Díky izolaci CoolTouch jsou pracovníci obsluhy a údržby chráněni před popálením.

O věch přínosech, které vám může integrace aplikační hlavy Aero přinést, a dalších výhodách se můžete dočíst na produktové stránce.
Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?
Napište nám