Kontrolní snímače

RobaScan 3D

RobaScan 3D je snímač pro zjištění naneseného lepidla s integrovaným vyhodnocovacím algoritmem pro vysoké požadavky. Optický laser skenuje šírku a výšku trojrozměrné housenky lepidla, zjištuje nanesení lepidla ve formě dlouhých nebo krátkých housenek nebo bodu a vyhodnotí je podle naprogramovaných mezních hodnot. Pozadí a vibrace jsou automaticky potlačeny.RobaScan 3D se užívá hlavně pro zjištování housenek lepidla nanášeného za studena, ale pro tavné lepidlo se také používá.

Kontrastní snímač

Kontrastní snímač je snímač zjišťující přítomnost housenky lepidla s integrovaným vyhodnocením. Ze světelného zdroje RGB se automaticky zvolí nejvhodnější světlo. Programování se provádí metodou teach-in. Kontrastní snímač se používá u lepení za studena s konstantním pozadím.

Luminiscenční snímač

Luminiscenční snímač slouží k zjištování přítomnosti housenky lepidla s integrovaným vyhodnocením. Snímač reaguje na odražené fluorescenční světlo. Programování se provádí metodou teach-in a generovaný signál je digitální. Luminiscenční snímač se používá výlučne u lepení za studena.

Snímač housenky lepidla CTS-40

Snímač CTS-40 je kapacitní snímač nanesené housenky lepidla a je konstruován jako vidlicový s otevřením vidlice o velikosti 20mm. Tento snímač kontroluje nanesený objem a je uzpůsoben pro použití u systému Corrutack pro kontrolu naneseného lepidla na chlopních kartonu z vlnité lepenky.
Senzor pro bránu (pouze lepidlo nanášené za studena Corrutack)
Robustní senzor pro detekci lepidla v Flexo Folder Gluer.